Kot-cyborg. W wypadku stracił nogi. Lekarze stworzyli mu sprężynowe protezy

Kot Vito w wypadku stracił tylne kończyny. Zastąpiono je sprężynowymi protezami, zdjęcia i filmy ze zwierzęciem robią teraz furorę na Instagramie.
Zobacz wideo

Homoseksualna para z Sycylii wychowuje bionicznego kota-cyborga. Brzmi jak opis nowego animowanego serialu Netflixa, ale to prawdziwa historia. Vito, bo tak nazywa się zwierzę, mieszka na Sycylii w San Vito Lo Capo. Jego właścicielkami są była koszykarka Silvia Gottardi i jej żona Linda Ronzoni. Przygodami kota dzielą się na Instagramie. Zwierzę, mimo tragicznego wypadku, wydaje się doskonale sobie radzić w codziennym życiu. 

 

>>> Zobacz też: Rosja. Kot nie mógł polecieć samolotem, bo był za ciężki. Właściciel oszukał kontrolerów, teraz dostał karę

Kot-cyborg stracił łapki podczas podróży poślubnej właścicieli

Do wypadku doszło podczas nieobecności właścicielek w domu (Gottardi i Ronzoni wybrały się w podróż poślubną), informuje BBC. Pewnego dnia Vito wybrał się na spacer, co zdarza mu się dość często. Niestety, tym razem zakończyło się to dla niego tragicznie. Wpadł pod samochód, który zmiażdżył mu tylne kończyny. Jedną z nich trzeba było od razu amputować. Drugą próbowano uratować, ale niestety się nie udało. Vito początkowo dostał tymczasowe protezy, a niemal od razu rozpoczęto budowę protez sprężynowych z elastycznymi stawami. Podobne konstrukcje dostają współcześnie ludzie. 

 

Zwierzę potrzebowało czasu, by przyzwyczaić się do nowych nóg, ale po kilku miesiącach kot nabrał werwy i odzyskał sprawność. Nie może skakać i wspinać się jak za dawnych lat, ale po za tym wiedzie teraz w miarę normalne życie i jest gwiazdą Instagrama. Jego konto vituzzosuperstar śledzi już ponad 6 tysięcy osób. 

Więcej o: