GTA 6 jednak dopiero w 2021? Nowe przecieki dotyczące produkcji Rockstar - akcja w kilku krajach

GTA 6 to obecnie najbardziej wyczekiwana produkcja w świecie gier. Liczba informacji o tytule będzie tylko rosła, a już teraz, niemal co tydzień pojawia się coś nowego. Własnie poznaliśmy kolejne przecieki dotyczące przewidywanej daty premiery i wskazówkę co do miejsca akcji.
Zobacz wideo

GTA 6 w ostatnich tygodniach trafia na czołówki portali z zaskakująco regularnością, mimo że Rockstar jeszcze nawet nie wspominał o tym, że produkcja powstaje. Kolejne przecieki pojawiają się jednak na tyle często, że już bezpiecznie można stwierdzić, że prowadzone są prace nad nowym Grand Theft Auto. Najlepszym dowodem są chyba słowa jednego z pracowników indyjskiego oddziału firmy, którego zespół dostał zlecenie na stworzenie części pobocznych lokacji w grze. 

Gracze z kolei doszukują się wskazówek od samego producenta. Już w połowie roku pojawiły się doniesienia, że GTA 6 będzie inspirowane serialem "Narcos", a jego akcja będzie osadzona w Vice City oraz w Kolumbii. Teraz te plotki znajdują fizyczne potwierdzenie.

GTA 6 w 2021 roku w Kolumbii, na Jamajce i Vice City

Data premiery miała już kilka swoich wersji. Wydawało się, że najbardziej wiarygodna wersja to okres jesienno-zimowy 2020 roku, co zbiegałoby się z premierą konsol nowej generacji - Xbox Series X i PlayStation 5. Inną datę premiery typuje jednak użytkownik Twittera @PSErebus.

GTA 6 miałoby się pojawić pod koniec 2021 r. Gra do sprzedaży tafiłaby jesienią. PSErebus w środowisku jest dość znany, a jego przewidywania są trafne. Trafił chociażby z datą premiery The Last of Us: Part II, sporo przed ogłoszeniem jej przez Sony. Podawał także sporo informacji dotyczących PlayStation 5.

Jeszcze ciekawsze są domysły, co do miejsca akcji GTA 6. Potwierdzenie znajdują poprzednie informacje, głoszące, że najnowsza część serii nie będzie ograniczać się do jednej lokacji i będzie miała miejsce m.in. w Ameryce Południowej. Rockstar wysłał pracownikom świąteczne paczki, w których, były m.in. naszywki:

embed

Takie zdjęcie wrzucił na Twittera jeden z pracowników firmy. Szybko zmienił ustawienia konta na prywatne, ale zdjęcie zdążył przechwycić użytkownik Reddita. Na fotografii widać naszywki z flagami Kolumbii oraz Jamajki oraz z akronimem Vice City. To wiele mówi i jeśli Rockstar nie trolluje, to rzeczywiście można spodziewać się, że akcja kolejnej części będzie miała miejsce we wszystkich tych trzech lokalizacjach. 

Więcej o: