GTA 6 i Bully 2. Rockstar pracuje nad sequelami swoich gier. Przeciek z azjatyckiego studia

Rockstar według doniesień miał rozpocząć pracę nad dwoma dużymi produkcjami. Część studia pracuje nad GTA 6 pod kodową nazwą Project Americas, a część nad kontynuacją mniej znanej gry Bully, traktującej o zdobywaniu szacunku w szkole.

Informacje pochodzą ze źródła, które ma kontakty w Rockstar India. Azjatycki oddział dostał zlecenia na pomniejsze elementy do GTA 6 w lato ubiegłego roku. Wtedy miały rozpocząć się faktyczne prace nad grą, mimo, że pierwsze koncepty powstały już w 2013 roku. Jeśli Rockstar rzeczywiście rozpoczął produkcję nieco ponad rok temu, to trzeba założyć, że gra wyjdzie na konsolę kolejnej generacji. Premiera miałaby odbyć się w 2021 roku, a niektóre plotki mówią, że GTA 6 początkowo ma być exclusivem na PS5. Wg doniesień, GTA 6 ma posiadać wsparcie ray tracingu, co ma być testem dla studia, a także samych konsol.


Bully 2 z kolei ma być tworzone zarówno na PlayStation 4 i Xboxa One, jak i konsole nowej generacji oraz PC. To na tej grze ma się skupiać Rockstar India, które z tego powodu nie jest zaangażowane w główne prace nad GTA 6. Jeśli ten tytuł ma wyjść jeszcze na obecne konsolę, to można spodziewać się jego zapowiedzi w ciągu nadchodzących miesięcy. 

Pogoda w GTA 6 może pokrzyżować plany. Bully to rozgrywka znana z Grand Theft Auto przeniesiona na szkolne korytarze 

Nad GTA 6 o kodowej nazwie Project Americas główne pracy prowadzi studio Rockstar North. Gra ma mieć nawet czterokrotnie większą mapę niż swoja poprzedniczka, a gracze powrócą między innymi do Vice City i Liberty City. Mają się także pojawić bagna i wysepki, klimat nietypowy dla kultowej serii, której miejscem działania zawsze było miasto. Fabuła zostanie rozciągnięta w czasie  i to dosyć pokaźnie - część miejscówek ma zmieniać się w trakcie rozgrywki, jak chociażby dynamicznie ewoluujące budynki. Sama rozgrywka ma być zbliżona do tej z Grand Theft Auto 5, ale pojawi się zauważalne zmiany. Ważnym modułem gry, ma być ten odpowiedzialny za dynamiczną pogodę. Misję może zakończyć trafieniem piorunem,a podróż utrudnią powodzie i huragany. Ponadto zakończenie GTA 6 ma być różne, w zależności od dokonanych wyborów fabularnych. 

Bully 2 to kontynuacja gry sprzed dekady. Bohater trafiał do najgorszego liceum w kraju, podzielonego na różne grupki. Musiał odnaleźć się w nowym środowisku i zdobywać szacunek, najczęściej z użycie pięści. Gra wywołała wiele kontrowersji i zarzucano jej gloryfikowanie przemocy w szkołach.  

Więcej o: