iPhone w sześciu odsłonach w tym roku? Najnowsze doniesienia mówią o dwóch modelach serii SE

Najnowsze doniesienia z tajwańskiego łańcucha dostaw mówią o jeszcze jednym modelu iPhone'a SE w tym roku. To by oznaczało, że iPhone w tym roku dostanie aż sześć nowych modeli.
Zobacz wideo

W tym roku Apple na pewno wprowadzi szeroka gamę modeli iPhone'a. O tym, że w połowie roku ma pojawić się iPhone SE 2 wiemy już od kilku miesięcy. Z czasem zaczęły się pojawiać kolejne informacje, które mówiły o kolejnych flagowych modelach. Analityk Ming-Chi Kuo, który jest zaufanym źródłem, jeśli chodzi o produkty z ugryzionym jabłkiem, informował, że na jesień pojawią się aż cztery modele smartfonów Apple. Wcześniej jako jeden z pierwszych podawał, że na rynek trafi w połowie roku odświeżony iPhone SE 2. Okazuje się, że to może nie być koniec smartfonów z tej linii w tym roku. 

iPhone SE 2 w dwóch wariantach w 2020 roku

Jak podaje portal Digital Trend, który powołuje się na źródło bliskie tajwańskiego łańcucha dostaw, do sprzedaży trafią nie jeden, a dwa warianty iPhone'a SE 2. Jeden z nich ma być bezpośrednim kontynuatorem dziedzictwa tej linii, podczas gdy drugi ma być wersją premium. Do sprzedaży miałby trafić pod koniec tego roku lub tuż na początku przyszłego. Charakteryzować ma się ekranem o przekątnej 5,5 lub 6,1 cala. Tajwańska firma Chipbond Technology miała dostać już zamówienie na produkcję podzespołów do dwóch modeli wyposażonych w ekrany LCD. W ten ekran ma być wyposażony iPhone SE 2, w przeciwieństwie do linii flagowców, które dostaną ekran OLED.

Ming-Chi Kuo także uważa, że większy iPhone SE 2 Plus pojawi się w końcu na rynku. Kuo wierzy, że Apple już nad nim pracuje, ale urządzenie nie zadebiutuje wcześniej niż w 2021 roku. Podaje także te same wymiary ekranu, a od siebie dodaje, że notch będzie w tych modelu mniejszy, ponieważ nie będzie wspierał technologii Face ID, a jedynie Touch Id. Skaner będzie ukryty w przycisku "home", jak przed premierą iPhone'a X.

Więcej o: