Kolejny flagowiec Samsunga to... Galaxy S20. Ale prawdziwym zaskoczeniem jest nazwa składanego smartfona

Kolejny flagowiec Samsunga zadebiutuje już w lutym. Teraz okazuje się, że nie będzie to Galaxy S11, a Galaxy S20. Potwierdził to sam producent. Samartfon będzie występował w trzech odmianach, a na rynku pojawi się również składany telefon, którego nazwa jest całkowitym zaskoczeniem.
Zobacz wideo

Nie Galaxy S11, a Galaxy S20

Plotki na temat zmiany nazewnictwa wśród flagowej linii Samsung Galaxy S pojawiły się już jakiś czas temu. Jak informowaliśmy nieoficjalnie, koreański producent miał zrezygnować z wypuszczania kolejnego flagowca pod nazwą Galaxy S11. Zamiast tego firma chciała przeskoczyć 9 numerków i postawić od razu na Galaxy S20. 

Teraz okazuje się, że plotki były prawdziwe. Samsung (pod postacią samego prezesa DJ Koha) na zamkniętym spotkaniu na targach CES w Las Vegas zapowiedział swoim partnerom telekomunikacyjnym, aby w tym roku spodziewali się nowej nazwy. Zamiast S11, będzie więc S20.

DJ Koh potwierdził też uczestnikom spotkania, że Galaxy S20 będzie występował w trzech odmianach. Poza podstawowym będzie mieli też do dyspozycji większe Galaxy S20 Plus i Galaxy S20 Ultra. Ten ostatni ma dysponować ekranem o przekątnej aż 6,9 cala.

Galaxy Fold 2 zmieni nazwę

To jednak nie koniec zamieszania z nazewnictwem nowych produktów Samsunga. Podczas tej samej prezentacji, Koreańczycy przedstawili partnerom również następcę składanego Samsunga Galaxy Fold.

O tym, że smartfon powstanie, mówiło się już od dłuższego czasu. Zupełnym zaskoczeniem jest jednak  jego nazwa. Zamiast Galaxy Fold 2, będzie Galaxy Bloom ("kwitnąć"). Smartfon będzie składać się (w odróżnieniu do poprzednika) wzdłuż krótszej krawędzi, a jego obudowa była podobno inspirowana wyglądem... puderniczek firmy Lancôme.

Wedle najnowszych informacji premiera Samsungów Galaxy S20 i Galaxy Bloom ma odbyć się 11 lutego 2020 w San Francisco. Co ciekawe, początkowo nieoficjalnie wymieniało się datę 18 lutego, co zgadzałoby się z terminarzem premier linii Galaxy S z poprzednich lat. Najwyraźniej więc 2020 rok przyniesie u Samsunga rewolucję nie tylko w nazewnictwie.

Podsumowanie informacji na temat Galaxy S20 znajdziecie w TYM miejscu.

Więcej o: