Xbox Series X będzie obecne na E3. Microsoft pokaże także gry na nową konsolę

Phil Spencer zapowiedział, że na Electronic Entertainment Expo zaprezentowana zostanie konsola Xbox Series X. Microsoft przygotował prawdopodobnie również kolejne niespodzianki.

Cenione w świecie fanów gier targi E3 odbędą się w dniach 9-11 czerwca 2020 roku w Los Angeles. Po raz drugi z rzędu na Electronic Entertainment Expo nie zobaczymy firmy Sony, która przygotowuje się do premiery PlayStation 5. Podczas E3 fani konsol będą mieli szansę za to zobaczyć najnowsze dzieło głównego konkurenta japońskiego potentata, czyli Xbox Series X od Microsoftu

Zobacz wideo

Xbox Series X pojawi się na targach E3

O tym, że firma pojawi się na targach poinformował Phil Spencer, który jest wiceprezesem ds. gier w Microsofcie i szefem marki Xbox. "Nasz zespół ciężko pracuje w związku z nadchodzącym E3. Nie możemy doczekać się, aby podzielić się ze wszystkimi fanami gier tym, co przygotujemy. Naszym celem jest połączenie kreatywności oraz postępu technicznego. Rok 2020 będzie kamieniem milowym dla całego zespołu odpowiedzialnego za Xbox." - napisał Phil Spencer na Twitterze. 

Taka zapowiedź oznacza, że na E3 zaprezentowana zostanie nowa konsola oraz liczne gry. Nie jest to jednak przesądzone, gdyż istnieje możliwość, że Xbox zdecyduje się na przygotowanie własnej konferencji, na której przedstawi produkty, które pojawią się na rynku w 2020 roku. 

Xbox Series X. Co wiemy o konsoli Microsofta? 

Konsola trafi do sprzedaży pod koniec 2020 roku w okresie przedświątecznym. Na razie nieznane są jej szczegółowe parametry ani cena. Phil Spencer, szef Xboksa stwierdził, że Xbox Series X "zapewni czterokrotnie większą moc obliczeniową niż Xbox One X". Kształtem przypominać będzie gamingowego PC-ta. Wiemy, że na konsoli zadebiutują dwie gry, Halo Infinite oraz "Senua's Saga: Hellblade II", czyli sequel produkcji studia Ninja Theory.

Więcej o: