Ciekawa nowość w Google Earth. Na smartfonach zobaczymy nie tylko Ziemię, ale również gwiazdy

Google wprowadził ciekawą nowość do mobilnej aplikacji Google Earth. Program pozwala teraz na wyświetlenie trójwymiarowej kuli ziemskiej na tle widoku kosmosu. Zdjęcia Drogi Mlecznej pozyskano od Europejskiego Obserwatorium Południowego.
Zobacz wideo

Google Earth to jedna z najbardziej cenionych aplikacji na Androida i iOS. Pozwala na wyświetlenie trójwymiarowego modelu kuli ziemskiej i przybliżane widoku satelitarnego cudów natury, miast, a nawet konkretnych budynków.

Google Earth z widokiem gwiazd

Do tej pory widok Ziemi był jednak wyświetlany na jednolitym, czarnym tle. Teraz Google wydało aktualizację, dzięki której w tle naszej planety pojawił się widok przestrzeni kosmicznej. Do tej pory taka funkcja była dostępna wyłącznie w komputerowej wersji Google Earth.

Nowość już działa (sprawdziliśmy to na przykładzie Google Earth na Androida) i pozwala na obejrzenie widoku Drogi Mlecznej i gwiazd bazującego na zdjęciach pozyskanych od Europejskiego Obserwatorium Południowego.

Nowy Google Earth na smartfonach i tabletachNowy Google Earth na smartfonach i tabletach fot. screen z aplikacji Google Earth na Androida

Teraz możesz zobaczyć widok gwiazd oddalających się od Ziemi w telefonie. Obróć kulę ziemską, a zobaczysz zdjęcia pięknej Drogi Mlecznej, zebrane z zasobów Europejskiego Obserwatorium Południowego, przedstawiające gwiazdy, które dla eksploratora kosmosu wydają się być około 30 000 mil nad planetą

 - tłumaczy Google na swoim blogu.

Trzeba przyznać, że model Ziemi z nałożonymi zdjęciami Drogi Mlecznej wygląda świetnie. Google podkreśla, że wcześniejszy widok planety był (z powodu braku gwiazd) mało realistyczny, a firmie zależy na tym, aby "ludzie korzystający z Google Earth widzieli naszą planetę w kontekście naszego miejsca we wszechświecie".

Z tego samego powodu niedawno Google dodał do komputerowego Earth animowane chmury, które odwzorowują wzorce pogodowe na całym świecie. Dzięki programowi Google Earth Voyager, internetowy gigant pozwala z kolei na odbycie podróży po Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i wybranych miejscach w kosmosie.

Więcej o: