WhatsApp może przestać działać na dużej części telefonów. Wszystko przez nową aktualizację

WhatsApp z początkiem lutego zakończył wsparcie dla starszych smartfonów. By móc dalej używać aplikacji, trzeba mieć przynajmniej system Android 4.0.3 i iOS 9 lub wyższe wersje oprogramowania.
Zobacz wideo

WhatsApp to jeden z najpopularniejszych komunikatorów na świecie. Z aplikacji, która od kilku lat należy do Facebooka, korzysta na świecie 1,5 mld osób. To więcej niż z Messengera, który jest oryginalną aplikacją do wysyłania wiadomości od firmy Marka Zuckerberga. W związku z olbrzymią popularnością WhatsAppa, pozornie niewielka zmiana, jaką firma zapowiada od kilku miesięcy, może wpłynąć na miliony użytkowników.

WhatsApp nie działa? Firma zakończyła ze wsparciem starszych smartfonów

Już od jakiegoś czasu WhatsApp nie działa na smartfonach z Windows Phone. Taka decyzja nie może dziwić, ponieważ wspieranie martwego już praktycznie systemu jest nieopłacalne z biznesowego punktu widzenia. I choć Windows Phone został zarzucony przez Microsoft już w 2017 roku, to dopiero z końcem grudnia ubiegłego roku WhatsApp przestał wspierać ten system. WhatsApp nie wspiera też już następcy systemu, czyli Windows 10 Mobile.

Teraz WhatsApp przestał wspierać także systemy starsze niż Android 4.0.3 oraz iOS 9. Część funkcji może działać nadal na starszych smartfonach, ale ze względu na brak aktywnego ich rozwoju, mogą przestać funkcjonować w każdym momencie. Problem będzie więc dotyczył użytkowników smartfonów ze starymi systemami, w tym np. użytkowników iPhone'ów 4 (od 4S kłopoty nie powinny występować).

Więcej o: