Sosnowiec inwestuje w e-sport. Gracze otrzymają od miasta stypendia w wysokości do 1000 złotych

Władze Sosnowca zdecydowały otworzyć się na e-sport - wprowadzą stypendia dla wyrożniających się graczy. Ta decyzja może przetrzeć szlaki innym miejskim samorządom i pozytywnie wpłynąć na sytuację e-sportowców.

Rozwój e-sportu w ostatnich latach wymógł działania nie tylko na osobach bądź firmach prywatnych, które inwestują pieniądze w tę dziedzinę, ale także na administracji publicznej. Jak podaje serwis gram.pl, władze Sosnowca planują wprowadzić stypendia dla graczy, którzy będą wyróżniać się w e-sporcie. 

Zobacz wideo

Sosnowiec inwestuje w e-sport. Gracze otrzymają stypendia 

Stypendia należy potraktować jako zachętę do dalszego rozwijania umiejętności w tym aspekcie, gdyż młodzi, zdolni e-sportowcy będą mogli liczyć na wsparcie maksymalnie rzędu 1000 zł. Stypendia mają pojawić się jeszcze w tym kwartale 2020 roku. Jeśli wejdą one w życie, Sosnowiec przetrze ślady dla innych samorządów miejskich. 

Sosnowiec zapewni e-sportowcom stypendia, ale w Polsce rynek wciąż raczkuje 

E-sport rozwija się na naszych oczach. Widzimy to również na polskim rynku, któremu daleko jednak do Ameryki Północnej oraz Azji. W 2017 roku odbyła się Polska Liga Esportowa w Counter-Strike: Global Offensive oraz League of Legends. Wśród partnerów strategicznych rozgrywek znaleźli się operator komórkowy Play oraz producent napoju Sprite. Za partnerstwo techniczne odpowiadali natomiast ASUS oraz LG. W puli nagród znalazło się 240 tys. zł. Dla porównania, pula w Fortnite World Cup 2019 wyniosła 100 mln dol. 

>>> Dowiedz się więcej: "Jankos" ma 24 lata. To wicemistrz świata w LOL-u. "Jestem już stary. Zbliżam się do emerytury"

Więcej o: