Zuckerberg miał powiedzieć, że Facebook jest gotowy płacić podatki w Europie, ale się rozmyślił

Mark Zuckerberg wystąpił na światowej Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium. Opowiadał na temat roli Facebooka w dyskusji społecznej. Miał także zapowiedzieć gotowość firmy na płacenie podatków w Europie, ale skończyło się na deklaracji, że Facebook musi przestrzegać krajowych regulacji.

Mark Zuckerberg w sobotę 15 lutego miał wystąpienie na światowej Konferencji Bezpieczeństwa. Opowiadał podczas niej, jaką Facebook odgrywa rolę we współczesnym świecie. Jak podaje "Guardian", Zuckerberg twierdził, że idea demokratycznych wyborów wolnych od wpływów zagranicznych rządów i innych, jest teraz bliżej, dzięki zatrudnieniu przez firmę 35 tys. nowych pracowników, którzy pracować będą nad monitorowaniem kontentu oraz bezpieczeństwem. Zuckerberg przyznał, że Facebook zbyt wolno reagował na zagraniczne wpływy w wyborach, bronił jednak portalu przed zarzutami o polaryzację polityczną użytkowników, dodając, że jego celem jest łączenie ludzi. 

Zobacz wideo Ocasio-Cortez grilluje prezesa Facebooka w Kongresie

Z wypowiedzi szefa Facebooka wynika także, że portal nie jest w stanie w 100 procentach kontrolować jego zawartości. Jest fizycznie niemożliwe zajmować się tym ręcznie, bo dziennie pojawia się 100 miliardów nowych wpisów. Firma zmieniła więc swoja politykę z reaktywnej na proaktywną. Usuwane jest 99 proc. wpisów terrorystycznych, zanim ktokolwiek zdąży złożyć skargę. Z kolei 80 proc. mowy nienawiści także jest usuwane bez żadnego powiadomienia, ale algorytm sztucznej inteligencji wciąż ma problemy z odróżnieniem wpisów będących hejtem, od tych, której go potępiają.

Facebook jest gotowy płacić większe podatki w Europie? Zuckerberg ostatecznie mówił tylko o regulacjach

Zagraniczne media, m.in. BBC i "The Telegraph" przed weekendem podawały, że Zuckerberg wspomni w Monachium o tym, że Facebook jest gotowy płacić podatki w Europie. Był to upubliczniony przed wystąpieniem na Konferencji Bezpieczeństwa fragment jego przemówienia, który ostatecznie nie wybrzmiał. Zamiast tego Zuckerberg powiedział, że Facebook jest czymś pomiędzy gazetą a firmą telekomunikacyjną, a ta druga nie odpowiada za to, co jej klienci mówią na łączach. Mimo to, Zuckerberg rozumie rolę portalu w życiu społecznym i dodaje, że Facebook musi zaakceptować pewne formy krajowych regulacji.

Więcej o:
Komentarze (14)
Zuckerberg miał powiedzieć, że Facebook jest gotowy płacić podatki w Europie, ale się rozmyślił
Zaloguj się
 • C ZA

  Oceniono 15 razy 15

  Nowy feaudalizm. Wielkie koncerny jak Google, Amazon, Facebook traktują podatki jako gest łaski, jałmużny dla ogółu.

 • mikroolbrzym

  Oceniono 7 razy 7

  Facebook to wielka machina do drenowania rynku. Zajmuje się podawaniem na tacy swoich klientów innym koncernom. Na tym polega ich biznes. Powinni płacić podatki przynajmniej takie same, jak inne firmy działające na naszym rynku - i do tego być wyjątkowo dokładnie kontrolowani - z uwagi na ich możliwości manipulacji tłumami (sam "automatyczny" dobór postów na wall'u może wychować człowieka w odpowiednim kierunku!!). Jeśli nie chcą - grzecznie odmówić. Interes narodowy jest ważniejszy niż pseudowolność - Facebook nie ułatwia - a ogranicza dyskusję, jest cenzurowany według nieznanych nikomu kryteriów. Dziwię się, że rządy państw zachodnich jeszcze nie zrobiły z nimi porządku - zdaje się jedynie Francja dostrzega problem i działa...

 • tornemorgren

  Oceniono 5 razy 3

  Nie przeraża mnie to co gada Zuckerberg, przeraża mnie fakt, ze ludzie w to wierzą.

 • opalinski19

  Oceniono 2 razy 2

  Pis na to nie pozwoli, Mateusz, Jarosław i Andrzej pójdą na bezrobocie.

 • qawsedrftg

  Oceniono 10 razy 2

  Uczciwy :) Oszust od samego początku, gdy wyrolował kolegów którzy zamówili u niego "tylko" napisanie kodu - w C++ zresztą, ciekawa koncepcja jak na apkę serwerową, takie były czasy. Potem zbierał i sprzedawał dane... Szpieguje bez ustanku, po co teraz wywiad jak wszystko każdy podaje na tacy?

  W Polin wszyscy zakochani w jankesie, to i na POpularność nie narzeka. A ja mam konto na vkontakte, jak przystało na miłośnika wschodu!

 • rainbow.warrior

  Oceniono 3 razy 1

  Zablokować FB na terenie Europy do czasu aż zmięknie i po sprawie...

 • wydarzenia-sierpniowe-o16

  Oceniono 5 razy 1

  Przez takie teksty Zukerberga tylko potem antysemityzm narasta i Polinu 2.0 nigdy ni e zbudujem! POchamujcie trochę!

 • srool

  0

  ...odwieczne siłowanie się , koszerni z nie koszernymi !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX