Bill Gates kupił elektryczne Porsche zamiast Tesli. Elon Musk skomentował

Bill Gates udzielił wywiadu, w którym opowiadał o znaczeniu elektrycznych samochodów. Skomplementował Teslę, ale przyznał, że sam nabył elektryczne Porsche Taycan. Rozmowę byłego szefa Microsoftu skomentował na Twitterze Elon Musk.

Bill Gates udzielił wywiadu YouTuberowi Marquesowi Brownlee. Jak donoszą zagraniczne media, m.in. Bloomberg i CNN, miliarder rozmawiał na temat problemów związanych z redukcją gazów cieplarnianych i spowolnieniu zmian klimatycznych. Jego zdaniem, największy potencjał na postęp w tym obszarze ma branża motoryzacyjna. Gates docenił wkład firmy Tesla, która należy do Elona Muska. 

Zobacz wideo >>> Podczas pokazu pancernego auta Tesli, jego projektant wybił szybę... metalową kulką

Miliarder zajmujący się obecnie działalnością charytatywną stwierdził jednak, że sam zdecydował się kupić elektryczne Porsche Taycan. Jest bardzo zadowolony z samochodu, ale jednocześnie przyznaje, że jest świadomy ograniczeń takich pojazdów. Jego zdaniem różnica między kosztem spalinowych a elektrycznych samochodów klasy premium zniknie w ciągu 10 lat. Ludzi może jednak wciąż powstrzymać przed zakupem zasięg elektrycznych samochodów. Nawet jeśli będą stacje ładowania, to dłużej zajmuje naładowanie baterii, niż napełnienie zbiornika paliwem. Wywiad skomentował na Twitterze Elon Musk

Bill Gates komentuje Teslę. Elon Musk komentuje Billa Gatesa

Wywiad Gatesa został skomentowany przez nieoficjalny profil na Twitterze Tesletter, gdzie skrytykowano słowa miliardera na temat zasięgu i czasu ładowania elektrycznych samochodów. Pod tym wpisem swoją relację z byłym szefem Microsoftu skomentował Musk

Szef Tesli napisał, że rozmowy z Billem Gatesem, były rozczarowujące. To nie pierwszy raz kiedy Musk komentuje poczynania innych miliarderów, przypomina Bloomberg. W zeszłym roku skrytykował Jeffa Bezosa, gdy ten uruchomił "Projekt Kuiper", w założeniach podobny do sieci satelit Starlink. Z kolei w 2017 powiedział, że Mark Zuckerberg nie rozumie zagrożeń sztucznej inteligencji. Elon Musk obecnie szuka ludzi, którzy lepiej niż szef Facebooka pojmują te problemy, niezależnie czy posiadają dyplom uczelni wyższej czy są samoukami.

Więcej o: