Gothic Remake oficjalnie. Kultowa produkcja pojawi się na PlayStation 5 i Xbox Series X

Remake Gothica już na pewno powstanie. Po grudniowych testach i dużym odzewem wydawca zdecydował się, że powstanie pełna wersja gry. Studio THQ Nordic Barcelona stworzy produkcję na PlayStation 5 i Xbox Series X.
Zobacz wideo >>> TOP Gadżet - sprawdzamy, jak działa Nintendo Switch Lite

Gothic to kultowe RPG, które do dzisiaj ma dużą bazę oddanych fanów. Bardzo dużą popularnością gra cieszy się w Polsce, gdzie nawet powstaje ambitny projekt Dzieje Khorinis, który ma być prequelem do pierwszej części serii. Grafika zostanie odświeżona, a dialogi nagrane przez profesjonalnych aktorów. Tyle osób wokół siebie potrafi zgromadzić rzadko która produkcja, szczególnie niemal 20 lat po premierze. Nie dziwi więc odzew fanów na opublikowane w grudniu demo remake'a pierwszej części Gothica. Studio chciało sprawdzić, jak gra zostanie przyjęta i dopiero potem podjąć decyzję o stworzeniu pełnej wersji produkcji.

Gothic Remake powstanie, gra pojawi się na PlayStation 5 i Xbox Series X

Fani bardzo dobrze przyjęli demo. Zagrało w nie aż 180 tys. osób, ankietę na temat produkcji wypełniło 43 110 osób i niemal wszyscy (94,8 proc.) wyrazili zainteresowanie pełna wersją remake'a Gothica. Społeczność wokół serii jest bardzo silna, ponieważ aż 85 proc. osób stwierdziło, że jest "zapalonym fanem Gothica". Odświeżona szata graficzna gry zebrała bardzo dobre oceny. Prawie połowa osób przyznała 4/5, nieco ponad 10 tys. osób dało trójkę, a około 8 tys. osób przyznało 5 punktów. Całe demo najwięcej osób oceniło na 75-80 punktów na 100. 

 

W związku z tak dobry odzewem THQ Nordic zleciło wykonanie pełnego Gothic Remake swojemu studiu w Barcelonie. Gra niestety nie powstanie w tym roku, na jej premierę będzie trzeba poczekać przynajmniej do 2021 roku. Dobrą wiadomością jest jednak to, że powstanie ona konsole nowej generacji, czyli mające mieć premierę pod koniec bieżącego roku PlayStation 5 i Xbox Series X.