Google przestrzega przed instalacją swoich aplikacji z nieoficjalnych źródeł. Chodzi o smartfony Huawei

Wielu użytkowników smartfonów Huawei próbuje na nowych urządzeniach instalować aplikacje Google przez nieznane źródła. Firma odradza takie działanie, ponieważ nie może zagwarantować bezpieczeństwa programów.

W zeszłym roku Stany Zjednoczone rozpoczęły wojnę handlową z Chinami. To stworzyło duże problemy dla Huawei'a, który w wyniku tych wydarzeń utracił certyfikację Google. Oznacza to, że urządzenia, które miały premierę po 16 maja 2019 roku, nie mogą mieć zainstalowanych aplikacji od Google, takich jak YouTube, Gmail czy Dysk Google. Huawei w związku z tym stworzył swoją autorską nakładkę, ale niektórzy użytkownicy wciąż próbują instalować z nieoficjalnych źródeł aplikacje amerykańskiej firmy. Kierują również do Google zapytania dotyczące tych aplikacji, na które firma odpowiedziała w komunikacie.

>>>USA toczą walkę z Chińskim gigantem technologicznym. O co chodzi w konflikcie?

Zobacz wideo

Google ostrzega, by nie instalować ich aplikacji na smartfonach Huawei

W komunikacie Google zaznacza, że na smartfonach Huawei nie można uruchomić ich aplikacji. Jest to związane z wpisaniem chińskiego przedsiębiorstwa do amerykańskiego wykazu firm, z którymi nie można współpracować. Google przestrzega przed instalowaniem ich aplikacji z nieoficjalnych źródeł. Niecertyfikowane przez nich urządzenia mogą mieć nieszczelne zabezpieczenia. Programy zainstalowane z nieznanych źródeł niosą niebezpieczeństwo dla użytkownika, przestrzega Tristan Ostrowski z Google. Certyfikację można sprawdzić w Play Store, otwierając menu i wchodząc do ustawień, gdzie należy szukać belki "Play Protect Certification".

Google podkreśla również, że współpracuje z Huawei'em, by zapewnić aktualizacje i poprawki bezpieczeństwa dla urządzeń, które pojawiły się przed 16 maja 2019 roku. 

Więcej o: