Żabka jak wpłatomat. Sieć wprowadziła do swoich sklepów możliwość wpłaty gotówki

W Żabce dotąd można było tylko wypłacić pieniądze. Razem z Mastercard oraz First Data rozszerzono teraz możliwości i gotówkę w sklepach sieci można również wpłacić na własne konto bankowe.
Zobacz wideo

Żabka razem z Mastercard i First Data wprowadziła nową funkcję. Od dłuższego czasu podczas zakupów w sieci sklepów można było wypłacać pieniądze. Teraz ta funkcja została rozszerzona o możliwość ich wpłaty. Nie ma kwoty minimalnej i wpłacić można nawet 1 grosz, ale nałożono ograniczenie do 500 zł wpłat dziennie, niezależnie od liczby transakcji.

Teraz Żabka jest już nie tylko bankomatem, w którym można gotówkę wypłacić, ale dzięki naszej nowej usłudze – także wpłatomatem. Przy okazji zakupów klienci-posiadacze kart Mastercard będą mogli zawsze wygodnie dokonać wpłaty w każdym, pobliskim sklepie naszej sieci. Jesteśmy przekonani, że to rozwiązanie spodoba się naszym klientom i będzie coraz szerzej dostępne dla właścicieli kart płatniczych” 

- mówi Anna Grabowska wiceprezes firmy Żabka Polska. Wpłata na kartę dostępna jest niestety tylko dla użytkowników kart Mastercard, a w przypadku Banku Pekao dotyczy to jedynie kart kredytowych. 

Żabka i Mastercard uruchomiły w sieci sklepów funkcję wpłatomatu - jak z niej skorzystać?

Żeby skorzystać z tej funkcji, za pierwszym razem należy podać swoje dane - imię, nazwisko, numer PESEL, serię u numer dokumentu tożsamości oraz datę jego ważności. Przy każdej kolejnej wpłacie wymagane będzie jedynie pokazanie dowodu tożsamości. Po tym należy jedynie podać kasjerowi gotówkę, ten ją przelicza, wbija na terminal odpowiednią kwotą, a klient zbliża lub wkłada kartę. Pieniądze na koncie powinny pojawić się w czasie kilku minut do pół godziny, ale w zależności od banku czas ten może się wydłużyć. Żabka nie pobiera żadnej prowizji za dokonanie tej transakcji.

Więcej o: