Kanibale to nowi przeciwnicy w Diablo 4. Blizzard prezentuje zmiany w grze - pady na PC i kooperacja

Blizzard wrzucił do sieci kolejną aktualizację dotyczącą postępów pracy nad Diablo 4. Nowości dotyczą m.in. sterowania, interfejsu i trybu kooperacji. Blizzard pokazał, też nowych przeciwników w grze.

Blizzard obiecał, że gra Diablo 4 będzie tworzona niejako z fanami. Firma udostępnia swoje pomysły i zbiera opinię graczy, by stworzyć jak najlepsza produkcję. Co jakiś czas pojawiają się wpisy na blogu firmy, w których producenci dzielą się zmianami jakie wprowadzili w grze i nowymi pomysłami. 

Zobacz wideo

Diablo 4 ze zmianami. Wsparcie dla padów i trybu kooperacji oraz nowi przeciwnicy

Pewnych zmian w Diablo dokonano w ekwipunku - informuje Blizzard. Nie będzie różnych rozmiarów broni, ale mogą powstać modele 3D przedmiotów, tak, by były jak najlepiej widoczne. Gra - jako pierwsza w serii - jest tworzona zarówno na konsole i PC. Dzięki temu, nawet na PC będzie można grać na padzie. Sterowanie myszką zostanie przemodelowane, tak by inny przycisk odpowiadał za atak, a inny za ruch. W Diablo 4 na PC będzie można wybrać rozmieszczenie interfejsu - z lewej lub na środku. Na konsolach będzie dostępna tylko ta druga opcja. 

Diablo 4 interfejsDiablo 4 interfejs fot. Blizzard

Diablo 4 interfejsDiablo 4 interfejs fot. Blizzard

W Diablo 4 pojawi się też lokalna kooperacja, dzięki której będzie można grać razem ze znajomym siedzącym obok. Rozgrywkę ma ułatwić drzewko umiejętności, które pojawi się jednocześnie dla obu graczy. 

 

Twórcy chcą również, by przeciwnicy w Diablo 4 byli bardziej zróżnicowani. Każda "rodzina" potworów otrzyma bardziej indywidualne cechy, czyli nowe ataki i przemodelowane zachowanie. Ponadto pojawi się nowa klasa wrogów. Kanibale będą karmić się ciałem zabitych oponentów, co podsyci ich głód walki jeszcze bardziej. W tej grupie znajdą się cztery jednostki, żadna z nich nie będzie potrafiła strzelać. Mają skracać dystans do przeciwników szybkimi doskokami, co pozwoli im zadawać duże obrażenia. 

Więcej o: