Half Life: Alyx z nowym gameplay'em. Valve wypuściło aż trzy wideo z rozgrywką

Half-Life: Alyx będzie miał premierę już 23 marca. Valve podgrzewa atmosferę przed premierą i wypuściło gameplay z gry. Rozgrywkę można śledzić aż na trzech nowych materiałach wideo.

Half-Life: Alyx to długo oczekiwana część kultowej serii gier. Valve tworząc grę, zdecydowało się na dość zaskakując zabieg i produkcja w całości jest tworzona pod wirtualną rzeczywistość. Premierę gry zaplanowano na 23 marca. Fabułę umiejscowiono po pierwszej części gry, a główną bohaterką uczyniono Alyx, znaną z drugiej części produkcji znajomą Gordona Freemana, odpowiedzialną za formowanie ruchu oporu. Seria Half-Life, ze względu na tzw. gravity gun świetnie nadaje się do dostosowania do rozgrywki VR. Valve zdecydowało się na kilka tygodni przed premierą pokazać, jak to rozwiązanie się sprawdza. 

Zobacz wideo

Valve pokazało trzy wideo z gameplay'em z Half-Life: Alyx

Wszystkie trzy opublikowane materiały mają zaledwie kilka minut i pozwalają skupić się na kluczowych kwestiach i mechanizmach z gry. Najdłuższy jest pierwszy materiał, w którym widać jak główna bohaterka walczy z przeciwnikami zombie, z którymi mierzy się na opuszczonej stacji metra. Najciekawszym i najważniejszym elementem jest interakcja z otoczeniem, która wygląda dość naturalnie. Chociażby deski, które stoją nam na przeszkodzie, są przez protagonistkę zwyczajnie rozwalane, a należy je uchwycić, oderwać i odrzucić na bok. 

 

W drugim zapisie z rozgrywki przeciwników nie ma, skupiono się na eksploracji. Bardzo ciekawy wydaje się system hackowania - przed bohaterką pojawia się przestrzenny interfejs, który można rozpracować przez odpowiednie poruszanie jego elementami. 

 

Na ostatnim gameplay'u z Half-Life: Alyx widzimy głównie potyczki z Kombinatem. Najciekawszym elementem są nowi przeciwnicy, nieznani z poprzednich części gry.