Cyberpunk 2077 jest gotowy i trafił do osób spoza studia. Koronawirus nie wpłynie na datę premiery

Cyberpunk 2077 jest już ukończony i trafił do pierwszych osób spoza studia. Produkcję wysłano do oceny agencjom ratingowym, które mają określić, ile trzeba mieć lat, by w nią grać.

Cyberpunk 2077 jest już ukończony. CD-Projekt zajmuje się teraz testowaniem produkcji, która trafiła już do osób spoza studia. Konkretnie, do agencji ratingowych, m.in. PEGI i ESRB, które ocenią, od jakiego wieku osoby będą mogły w nią grać. Jak donosi Strefa Inwestorów, CD-Projekt spodziewa się, że gra zostanie oceniona podobnie jak Wiedźmin 3, czyli jako produkcja przeznaczona dla graczy powyżej 18. roku życia.  

Adam Badowski, członek zarządu firmy, zauważył podczas wczorajszej konferencji prasowej, że gra z każdym dniem wygląda lepiej. W rozmowie z dziennikarzami kolejny członek zarządu, Adam Kiciński, przyznał natomiast, że oceny od agencji powinny się pojawić w ciągu miesiąca. Dodał, że obecna wersja gry nie jest jeszcze tą finalną, ale jest ona na tyle kompletna, że można w nią grać i ją ukończyć. 

Zobacz wideo Keanu Reeves wcieli się w bohatera Cyberpunk 2077.

Koronawirus nie wpłynie na datę premiery Cyberpunk 2077

Premierę Cyberpunk 2077 przesunięto na początku stycznia o pięć miesięcy, z kwietnia na 17 września. Zarząd nie spodziewa się, żeby nowa data debiutu gry była jakkolwiek zagrożona, mimo że koronawirus ma poważny wpływ na gospodarkę. Ponadto CD-Projekt po premierze przedstawi nową strategię rozwoju. Obecna obowiązuje do 2021 roku, ale ma zostać zaktualizowana. 

Chcemy robić trochę więcej gier na początek. Udowodnimy, że potrafimy robić dwie, może trzy produkcje, co nam zajmie kilka lat

- powiedział Kiciński.

Obecnie prowadzone są prace koncepcyjne nad kolejnym tytułami AAA. Firma podała też, że nie zrezygnuje z udziału w targach, jeśli te się będą odbywać. CD-Projekt jest jednak gotowy na premierę Cyberpunk 2077, bez udziału w kolejnych wydarzeniach i będzie prezentował materiały w inny sposób. Kampania promocyjna najmocniej ma ruszyć kilka tygodni przed premierą. Gra będzie rozwijana także później - w planach jest gra planszowa, komiksy, tworzenie koszulek, a także figurki. Te ostatnie już powstają i jedną z nich można zamówić przedpremierowo za niemal 1 tys. złotych. 

Więcej o: