Windows 10 z kolejnymi problemami. Nie instalujcie nowej aktualizacji. Microsoft informuje o kłopotach

Microsoft ciągle nie może wypuścić stabilnej aktualizacji do systemu Windows 10. Pomysł instalacji nowej wersji oprogramowania warto odłożyć, dopóki firma nie upora się ze wszystkimi problemami, o których sama informuje.

Microsoft nie ma ostatnio dobrej passy, jeśli chodzi o ich system operacyjny Windows. Najpierw ogłoszono wygaszenie wsparcia dla Windows 7, ale ostatnia aktualizacji oprogramowania przyniosła na tyle poważne błędy, że firma z Redmond musiała wypuścić kolejne poprawki.

Teraz problemami zmagają się natomiast użytkownicy Windowsa 10. Wszystko za sprawą nowej aktualizacji, która wywołuje szereg problemów ze stabilnym działaniem systemu operacyjnego.

Zobacz wideo Surface Laptop 3 pod lupą. Testujemy nowy komputer Microsoftu

Windows 10 z problemami. Nie aktualizuj swojego systemu

Lista problemów, jakie występują po instalacji aktualizacji KB4535996 do Windowsa, jest długa. Jak pisze "Forbes", użytkownicy donoszą o problemach z usypianiem komputera, niektórym urządzenia nawet nie chcą się włączyć, zawieszają się na ekranie ładowania. Zdarzają się też przypadki wystąpienia tzw. bluescreena, gdy uszkodzeniu ulega cały system. Ci, którym komputer udało się uruchomić mają kłopoty z funkcją wyszukiwania czy nawet uruchamianiem aplikacji. Gry tracą na płynności, a liczba klatek na sekundę spada. Część użytkowników straciła dźwięk w swoich urządzeniach. Problemy stwarza także działanie programu Microsoft Visual Studio.

Microsoft przez jakiś czas twierdził, że problemy nie istnieją, ale ostatecznie przyznał, że mogą występować kłopoty przy ręcznej instalacji sterowników do urządzeń. Niestety, firma nie podaje do kiedy błędy zostaną naprawione, więc warto wstrzymać się przed aktualizacją Windowsa 10, do momentu aż wyjdzie stabilna aktualizacja. 

Więcej o:
Komentarze (26)
Windows 10 z kolejnymi problemami. Nie instalujcie nowej aktualizacji. Microsoft informuje o kłopotach
Zaloguj się
 • siekier35

  Oceniono 8 razy 4

  "aż wyjdzie stabilna aktualizacja"
  nie w tej wersji
  to testowanie cierpliwości użytkowników tego badziewa
  ja wróciłem do 7

 • rabin_z_czubow

  Oceniono 5 razy 3

  Co to jest nowa wersja programu ?
  Stara wersja w której poprawiono błędy i stworzone nowe.

 • tege

  Oceniono 4 razy 2

  U mnie od jakichś 2-3 miesięcy większej aktualizacji Win10 nie udaje się zainstalować. Przy ok 7% następuje restart systemu i przywrócenie stanu sprzed aktualizacji. Przynajmniej laptop żyje...

 • papylon

  Oceniono 12 razy 2

  co za syf W10
  Nie oddam mojego W7!!

 • fagusp

  Oceniono 4 razy 2

  O, jak fajnie, że Microsoft znowu pozwala za darmo zmienić starą i niebezpieczną 7 - kę na nowoczesny i stabilny W10 ...

 • druga_wieza

  Oceniono 2 razy 0

  To kolejny z problemów, które NIE WYSTĘPUJĄ po zainstalowaniu systemu Linux.
  Dla przypomnienia: system Linux jest darmowy, wydajny, bezpieczny, nadaje się od obsługi grafiki, ma darmowy pakiet Office, umożliwia korzystanie z Internetu (poczta, przeglądarki, itp.). Dodatkowo jego drivery obsługują zarówno nowy, jak i stary sprzęt, czego Win10 celowo nie robi.
  Jeżeli ktoś musi używać jakiejś "windows-only" aplikacji, to nadal może to robić korzystając np. z Virtual Boxa.

  Piszę to, bo mam 10% od każdej nowej instalacji. ;-)

 • dodobird

  Oceniono 2 razy 0

  Są dwie aktualizacje, które przywracją windę 10 do życia: nazywają się Winda 8.1, ewentaulnie Winda 7. Ja skorzystałem z pierwszej, bo żyć z paździerzem się nie da.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX