Windows 10 z kolejnymi problemami. Nie instalujcie nowej aktualizacji. Microsoft informuje o kłopotach

Microsoft ciągle nie może wypuścić stabilnej aktualizacji do systemu Windows 10. Pomysł instalacji nowej wersji oprogramowania warto odłożyć, dopóki firma nie upora się ze wszystkimi problemami, o których sama informuje.

Microsoft nie ma ostatnio dobrej passy, jeśli chodzi o ich system operacyjny Windows. Najpierw ogłoszono wygaszenie wsparcia dla Windows 7, ale ostatnia aktualizacji oprogramowania przyniosła na tyle poważne błędy, że firma z Redmond musiała wypuścić kolejne poprawki.

Teraz problemami zmagają się natomiast użytkownicy Windowsa 10. Wszystko za sprawą nowej aktualizacji, która wywołuje szereg problemów ze stabilnym działaniem systemu operacyjnego.

Zobacz wideo Surface Laptop 3 pod lupą. Testujemy nowy komputer Microsoftu

Windows 10 z problemami. Nie aktualizuj swojego systemu

Lista problemów, jakie występują po instalacji aktualizacji KB4535996 do Windowsa, jest długa. Jak pisze "Forbes", użytkownicy donoszą o problemach z usypianiem komputera, niektórym urządzenia nawet nie chcą się włączyć, zawieszają się na ekranie ładowania. Zdarzają się też przypadki wystąpienia tzw. bluescreena, gdy uszkodzeniu ulega cały system. Ci, którym komputer udało się uruchomić mają kłopoty z funkcją wyszukiwania czy nawet uruchamianiem aplikacji. Gry tracą na płynności, a liczba klatek na sekundę spada. Część użytkowników straciła dźwięk w swoich urządzeniach. Problemy stwarza także działanie programu Microsoft Visual Studio.

Microsoft przez jakiś czas twierdził, że problemy nie istnieją, ale ostatecznie przyznał, że mogą występować kłopoty przy ręcznej instalacji sterowników do urządzeń. Niestety, firma nie podaje do kiedy błędy zostaną naprawione, więc warto wstrzymać się przed aktualizacją Windowsa 10, do momentu aż wyjdzie stabilna aktualizacja. 

Więcej o: