Doom: Eternal już zadebiutował. Zbiera doskonałe recenzje, jest nawet kilka maksymalnych ocen

Doom: Eternal zadebiutował 20 marca na rynku. Spadło też embargo na recenzje. A te okazują się wyjątkowo dobre i ich średnia utrzymuje się na poziomie 90/100. Kilku recenzentów przyznało grze nawet maksymalną notę.

Doom: Eternal miał pojawić się w na jesień 2019 roku, ale debiut gry przesunięto o kilka miesięcy. W branży gier nie jest to niespotykana praktyka. Nieco ponad miesiąc temu dowiedzieliśmy się, że najbardziej oczekiwana gra 2020 roku, czyli Cyberpunk 2077 od polskiego studia CD Projekt RED pojawi się na rynku dopiero 17 września, zamiast w kwietniu, jak pierwotnie planowano. Gra będzie od razu miała trudne zadanie w walce o tytuł produkcji roku, bo Doom: Eternal trafił 20 marca do graczy, a jego recenzje są wyjątkowo pochlebne.

Zobacz wideo Ta gra ma w Polsce status kultowy. Na czym polega fenomen Heroes 3?

Doom: Eternal zadebiutował. Niektórzy recenzenci dają maksymalne oceny

Doom to kultowa strzelanka, w której głównie chodzi o destrukcję. Seria po 12 latach przerwy wróćiła w 2016 roku, już wtedy zgarniając bardzo dobre oceny. Wszystko wskazuje na to, ze Doom powróci na dobre, ponieważ kolejna odsłona zbiera jeszcze lepszy oceny. 

Po tym jak zeszło embargo na recenzje, świat wpadł w zachwyt nad Doom: Eternal. Średnia ocen na metacritic, które jest agregatorem recenzji, wynosi obecnie 90/100 na Xbox One oraz komputery oraz 88 na PlayStation 4. Zdecydowana większość recenzji jest pozytywna, a pięć z nich przyznało nawet maksymalną ocenę. 100/100 Doom: Eternal otrzymał od "The Guardian", "Daily Star" Eurogamer Italy, Generacion Xbox oraz PlayStation Country. Power Unlimited, który przyznał ocenę 9,7/10 stwierdził, że to najlepsza strzelanka FPP wszech czasów, lepsza od GoldenEye 007, Half-Life, Halo, a nawet Dooma z 2016 roku.

Swoje podziękowania do wszystkich pracujących nad grą wydali reżyserzy gry, Hugo Martin oraz Marty Stratton. 

Więcej o: