Przydatna nowość w Mapach Google. Aplikacja pokaże, gdzie kupić jedzenie na wynos lub z dostawą

W aplikacji Google Maps pojawiła się ciekawa funkcja, która dla wielu osób może być bardzo przydatna. Mapy pokażą teraz restauracje lub bary, w których jedzenie można kupić na wynos lub zamówić z dostawą do domu.
Zobacz wideo Aplikacje przydatne dla kierowców

Google stale udoskonala Mapy dodając co jakiś czas kolejne nowości. Jakiś czas temu aplikacja "nauczyła się" rozpoznawać, kiedy taksówkarz zboczył z trasy i alarmować naszych bliskich. Nieco później dodano możliwość podejrzenia, które ulice miasta są oświetlone.

Nowa funkcja Google Maps - jedzenie na wynos lub z dostawą

Teraz Google postanowił udoskonalić nieco wyszukiwarkę miejsc, w których można zjeść. Już wcześniej w Mapach mieliśmy bowiem możliwość znalezienia dobrej restauracji czy baru z jedzeniem na szybko. Teraz kalifornijski gigant dodał do aplikacji Mapy zakładki "Na wynos" oraz "Dostawa".

Po kliknięciu w jedną z nich aplikacja wyszuka i zaprezentuje wszystkie punkty, w których można kupić jedzenie na wynos lub zamówić z dostawą do domu. To szczególnie przydatne w czasie, gdy nie możemy zjeść wewnątrz lokalu.

Gdzie kupić jedzenie na wynos lub z dostawąGdzie kupić jedzenie na wynos lub z dostawą fot. screen z Google Maps

Oczywiście podobnie, jak wcześniej mamy możliwość podejrzeć oceny danych miejsc oraz filtrować wyszukiwania, np. od najwyżej ocenianych lub pokazywać wyłącznie czynne restauracje.

Nowość początkowo trafiła do użytkowników w USA. Dziś powinna być już dostępna również dla osób, korzystających z Map Google w Polsce.

Czytaj też: Spektakularna wpadka SpaceX. Marsjański statek Starship rozpadł się podczas testu