Mapy Google niedługo mogą dostać nową opcję. Aplikacja będzie pokazywać, które ulice są oświetlone

Mapy Google dostają ostatnio wiele nowych opcji, z których część pozwala użytkownikom poczuć się bezpieczniej. Aplikacja już niedługo może dodać kolejną opcję, dzięki której będziemy wiedzieli jak oświetlone są ulice.
Zobacz wideo

Mapy Google są intensywnie rozwijane w ostatnim czasie, co i rusz dostają nowe funkcjonalności. Ostatnio Google postanowił zadbać o bezpieczeństwo użytkowników ich aplikacji i dodał tryb bezpieczeństwa. Dzięki niemu można śledzić, czy kierowca taksówki nie zjechał z trasy, którą powinien jechać. Rozwiązanie zostało najpierw wprowadzone w Indiach, gdzie niezwykle często dochodzi do porwań. Kolejna nowa opcja także może być kierowana właśnie do obywateli tego państwa, gdzie jest duży problem ze wszelkiego rodzaju przestępczością.

Mapy Google wskażą, którymi ulicami iść po zmroku

Programiści z XDA Developers, odnaleźli fragment kodu w Google Maps v10.31.0 beta, który wskazuje na nową funkcjonalność roboczo nazwaną "Lighting". Kawałek skryptu informuje o tym, że nowa funkcja będzie podświetlała na żółto ulice, na których jest dobre oświetlenie, dzięki czemu użytkownicy aplikacji będą mogli uniknąć gorzej oświetlonych tras. Deweloperzy z XDA zaznaczają, że nie mają żadnych zrzutów ekranu z nowej funkcji, ponieważ jest ona wciąż w fazie rozwoju. Spekulują też, na temat tego, gdzie początkowo może być dostępna opcja "Lighting". 

Ich zdaniem, początkowo powinna trafić najpierw do Indii - tam napaści na tle seksualnym stanowią poważny problem. Dzięki nowej funkcji Map Google, kobiety w Indiach mogłyby poczuć się chociaż odrobinę bezpieczniej, wybierając oświetlone trasy. Nie wiadomo jednak jak Google zbiera dane na temat oświetlenia na ulicach i jak ma zamiar je aktualizować. Być może niedługo się tego dowiemy, gdy Google oficjalnie ogłosi nową funkcjonalność.

Więcej o: