Kiedy PlayStation 5? Sony potwierdza datę premiery przy okazji prezentacji DualSense

Przy okazji prezentacji nowego kontrolera DualSense, Sony potwierdziło datę premiery PlayStation 5. Wbrew doniesieniom nowa konsola ma pojawić się zgodnie z planem. Oznacza to, że PS5 będzie można kupić pod koniec 2020 roku.

Sony odkrywa kolejne karty dot. PlayStation 5 stopniowo i powoli. Wczoraj doczekaliśmy się w końcu zapowiedzi i omówienia funkcji nowego pada. DualSense to niemała rewolucja, jeśli chodzi o pady do konsoli Japończyków. Odświeżona kolorystyka i wygląd to nie wszystko, ponieważ dodano także kilka nowych funkcji, które wprowadzają kontrolery w nową erę. Prezentację pada podsumował Jim Ryan, CEO Sony Interactive Entertainment: "DualSense to radykalna zmiana względem poprzednich kontrolerów, która podkreśla generacyjny skok, który chcemy wykonać z PS5. Nowy pad, razem z innymi innowacjami w PS5, zmieni gry, kontynuując misję PlayStation, jaką jest przesuwanie granic rozgrywki teraz i w przyszłości". W swojej wypowiedzi Jim Ryan wspomniał także o dacie premiery PlayStation 5. 

Zobacz wideo Nowa generacja konsol - dlaczego warto na nie czekać?

Premiera PlayStation 5 odbędzie się zgodnie z planem pod koniec 2020 roku

W ostatnich tygodniach pojawiły się informacje, że premiera PlayStation 5 lub Xboxa Series X może się opóźnić, ze względu na trwający kryzys. Takie analizy rozsyłała firma DFC Intelligence. Okazuje się, że ten scenariusz jednak się nie spełni.

Społeczności PlayStation chciałbym szczerze podziękować za wspólne uczestniczenie w tej podróży, którą odbywamy w kierunku premiery PS5 w okresie świątecznym w 2020 roku. W nadchodzących miesiącach podzielimy się informacjami na temat PS5, w tym jej wyglądu

- napisał Jim Ryana. Takie podejście do sprawy może oznaczać, że konsola wejdzie na rynek, ale liczba urządzeń może być w ograniczona. Również i taką wizję przedstawiają analitycy z DFC Intelligence. Biorąc pod uwagę przestoje w fabrykach oraz to, że w przypadku premiery Xboxa Series X w tym samym okresie Sony nie będzie mogło pozwolić sobie na opóźnienie premiery, limitowana liczba PlayStation 5 wydaje się wielce prawdopodobna. Premiera w okresie świątecznym oznacza, że konsola powinna pojawić się na przełomie listopada oraz grudnia. 

Więcej o: