"Zabójca SMS-ów" jest już w Polsce. Wyjaśniamy, jak włączyć RCS na swoim telefonie

Z informacji uzyskanych od Google przez portal komputerswiat.pl, właśnie trwa wprowadzenie RCS na polski rynek. Z tzw. "SMS-ów 2.0" mogą skorzystać te osoby, których telefony działają na Androidzie. Wyjaśniamy, jak je uruchomić.

RCS, czyli Rich Communication Services to standard, z którego korzystają już m.in. mieszkańcy Stanów Zjednoczonych. Od SMS-ów różni się tym, że za jego pośrednictwem można przesyłać pliki o znacznie większej wielkości niż w przypadku dobrze znanego systemu przesyłania wiadomości. Do tego w czasie rzeczywistym informuje użytkownika o tym, czy jego rozmówca odczytał przesłaną wiadomość. Przypomina iMessage wykorzystywany w telefonach opartych o iOS lub popularne komunikatory internetowe.

Zobacz wideo Smarfon działa coraz wolniej? To nie jest wina producenta

Jak włączyć RCS?

By skorzystać z RCS nie trzeba instalować żadnej nowej aplikacji. Wystarczy "przeklikać" kilka rzeczy.

 • Uruchamiamy aplikację "Wiadomości" na naszym smartfonie. W tym momencie na ekranie powinna wyświetlić się informacja o możliwości skorzystania z RCS. Należy ją zaakceptować.
 • Następnie pojawia się okno konfiguracji funkcji czatu (a więc po prostu usługi RCS). Na tym etapie należy podać swój numer telefonu.
 • Od tej pory funkcja powinna już działać.

RCS daje możliwość prowadzenia rozmów zarówno z poziomu smartfona, jak i ekranu komputera. Na ekranie smartfona z uruchomioną funkcją RCS powinno wyświetlić się powiadomienie o takiej opcji. Następnie wchodzimy na stronę internetową, gdzie będziemy mogli sparować urządzenia ze sobą. W tym celu możemy także pobrać na komputer specjalną aplikację.

Na ekranie komputera powinien wyświetlić się kod QR, który należy zeskanować za pomocą swojego smartfona. Od tej pory można już korzystać z RCS z poziomu pulpitu i komunikować się za jego pośrednictwem w podobny sposób, co np za pomocą Messengera.

Więcej o:
Komentarze (70)
Zabójca SMS-ów" jest już w Polsce. Wyjaśniamy, jak włączyć RCS na swoim telefonie
Zaloguj się
 • maw1988

  Oceniono 12 razy 10

  sms 2.0 różnią się od smsów tym, że treści tych pierwszych nie przetwarzał w swojej chmurze google i trzeba było to natychmiast zmienić.

 • karolhenryk

  Oceniono 29 razy 9

  Jeśli tylko na Androidzie, to po co zawracacie głowę?
  SMSy działają na wszystkich telefonach, jeśli cokolwiek ma je zastąpić, musi działać również na wszystkich.

 • fakekonto10

  Oceniono 6 razy 6

  Oprócz Androida trzeba mieć aplikację od google "Wiadomości". Np. w smartfonach xiaomi od jakiegoś czasu jest ona instalowana zamiast aplikacji od xiaomi. Ale większość smartfonów z androidem na rynku nadal nie ma tej googlowej aplikacji, więc piszecie jakieś bzdury, że "wystarczy otworzyć aplikację wiadomości" itd.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX