"Zabójca SMS-ów" jest już w Polsce. Wyjaśniamy, jak włączyć RCS na swoim telefonie

Z informacji uzyskanych od Google przez portal komputerswiat.pl, właśnie trwa wprowadzenie RCS na polski rynek. Z tzw. "SMS-ów 2.0" mogą skorzystać te osoby, których telefony działają na Androidzie. Wyjaśniamy, jak je uruchomić.

RCS, czyli Rich Communication Services to standard, z którego korzystają już m.in. mieszkańcy Stanów Zjednoczonych. Od SMS-ów różni się tym, że za jego pośrednictwem można przesyłać pliki o znacznie większej wielkości niż w przypadku dobrze znanego systemu przesyłania wiadomości. Do tego w czasie rzeczywistym informuje użytkownika o tym, czy jego rozmówca odczytał przesłaną wiadomość. Przypomina iMessage wykorzystywany w telefonach opartych o iOS lub popularne komunikatory internetowe.

Zobacz wideo Smarfon działa coraz wolniej? To nie jest wina producenta

Jak włączyć RCS?

By skorzystać z RCS nie trzeba instalować żadnej nowej aplikacji. Wystarczy "przeklikać" kilka rzeczy.

  • Uruchamiamy aplikację "Wiadomości" na naszym smartfonie. W tym momencie na ekranie powinna wyświetlić się informacja o możliwości skorzystania z RCS. Należy ją zaakceptować.
  • Następnie pojawia się okno konfiguracji funkcji czatu (a więc po prostu usługi RCS). Na tym etapie należy podać swój numer telefonu.
  • Od tej pory funkcja powinna już działać.

RCS daje możliwość prowadzenia rozmów zarówno z poziomu smartfona, jak i ekranu komputera. Na ekranie smartfona z uruchomioną funkcją RCS powinno wyświetlić się powiadomienie o takiej opcji. Następnie wchodzimy na stronę internetową, gdzie będziemy mogli sparować urządzenia ze sobą. W tym celu możemy także pobrać na komputer specjalną aplikację.

Na ekranie komputera powinien wyświetlić się kod QR, który należy zeskanować za pomocą swojego smartfona. Od tej pory można już korzystać z RCS z poziomu pulpitu i komunikować się za jego pośrednictwem w podobny sposób, co np za pomocą Messengera.

Więcej o: