Ghost of Tsushima. Gameplay pokazany przez Sony. Długi materiał z gry na PlayStation 4

Podczas State of Play studio Sucker Punch i Sony zaprezentowali gameplay z Ghost of Thsushima. Materiał trwa aż 18 minut i pokazuje system walki oraz tryb eksploracji w grze. Ghost of Tshushima to ekskluzywna gra na PlayStation 4, która premierę ma za dwa miesiące.

Za niecałe dwa miesiące do sprzedaży trafi Ghost of Tsushima, hitowa gra na PlayStation 4. Sony, będące wydawcą produkcji, chwilę przed premierą zdecydowało się pokazać zapis z rozgrywki.

Gameplay Ghost of Tsushima to 18 minut rozgrywki 

Podczas State of Play gracze mieli okazje przyjrzeć się rozgrywce w Ghost of Tsushima. Gameplay z gry trwa aż 18 minut i jest opatrzony komentarzem twórców. Materiał prezentuje dwa główne elementy rozgrywki, czyli eksplorację i starcie. Produkcja przywodzi na myśl Assassin's Creed oraz Wiedźmina 3. Główny bohater doskonale radzi sobie w bliskim starciu, ale jest też równie dobry w skradaniu się i cichych zabójstwach. Doskonale się wspina i może wchodzić na różne budynki. 

 

Główną bronią protagonisty jest samurajska katana, ale posługuje się on również nożami do rzucania kunai oraz łukiem. Gdy wchodzi w bliskie starcie z przeciwnikami, bohater nie wykonuje zbędnych ruchów. Wrogów pokonuje szybkimi i precyzyjnym cięciami, którym bliżej do QTE niż do klasycznej walki. W wachlarzu umiejętności do dyspozycji dostaniemy jeszcze zgrabne uniki i natychmiastowe kontrataki. 

Świat będziemy zwiedzać głównie na wierzchowcu, którego można przyzwać w dowolnym momencie. Na mapie będzie można oznaczyć miejsca, do których chcemy dotrzeć, ale by zachęcić graczy do eksploracji i odkrywania pomniejszych wydarzeń, gra nie pokaże domyślnie odległości do celu. Opcję tą wywołuje się krzyżakiem.

Zobacz wideo Nowa generacja konsol - dlaczego warto na nie czekać?

Kiedy premier Ghost of Tsushima?

Produkcja Sukcher Punch miała ukazać się za miesiąc, ale jej premierę przesunięto. Powodem było opóźnienie w debiucie The Last of Us 2. Premiera gry była dwukrotnie przesuwana, a gdy okazało się, że koliduje z datą pojawienia się w sprzedaży gry o samuraju, tę drugą zdecydowano się nieco odłożyć. Premiera Ghost of Tsushima została ostatecznie zaplanowana na 17 lipca 2020 roku. 

Więcej o: