Epic Games Store rozdaje za darmo GTA 5. Jak pobrać i zainstalować grę? Dodatkowo kupon na 40 zł

Od wczoraj w Epic Games Store można za darmo zgarnąć GTA 5. Produkcję można dodać do swojej biblioteki i grać w nią w dowolnym momencie. Jak pobrać GTA 5 i zainstalować na komputerze?

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, na Epic Games Store pojawiła się do pobrania za darmo gra GTA 5. Produkcję można dodać do swojej biblioteki przez następny tydzień - do 21 maja do godziny 17.00. Po tej operacji możemy korzystać z niej w dowolnej chwili. Instalując grę, dodatkowo otrzymacie kupon na 40 zł do wykorzystania podczas Wielkiej Wyprzedaży Gier Epic do 11 czerwca. Kupon obowiązuje przy zakupach na co najmniej 59,99 zł. 

Zobacz wideo Kultowe serie gier

Jak pobrać i zainstalować darmowe GTA 5?

By pobrać grę, należy mieć włączone dwustopniowe uwierzytelnianie konta. W ten sposób Epic Games Store zachęca swoich graczy do lepszego zabezpieczenia swojego profilu, ale to tylko czasowe rozwiązanie.

Jeśli w ustawieniach konta ustawiliśmy już dodatkowe zabezpieczenia, możemy rozpocząć pobieranie gry.

  1. Znajdujemy GTA V na stronie głównej w zakładce "Bezpłatne gry" lub z pomocą wyszukiwarki z ikoną lupy w prawym górnym rogu.
  2. Klikamy zielony przycisk "Pobierz".
  3. Potwierdzamy adres mailowy i wybieramy opcję "Złóż zamówienie".

W ten sposób przypisaliśmy GTA 5 do naszego konta, gdzie będzie już w zasadzie zawsze, nie tylko do zakończenia promocji. 

Aby zainstalować grę, należy ściągnąć klienta aplikacji Epic Games.

  1. Wciskamy niebieski przycisk "Pobierz Epic Games" w prawym górnym rogu ekranu.
  2. Instalujemy program i logujemy się na nasze konto.
  3. Na lewym panelu znajdujemy Bibliotekę i przechodzimy do niej.
  4. Wyszukujemy i klikamy Grand Theft Auto V z dopiskiem "zainstaluj".
  5. Postępujemy ze wskazówkami na ekranie.

Epic Games Store rozdaje co tydzień nowe gry

GTA 5 to druga najlepiej sprzedająca się gra w historii (przed produkcją Rockstara, był to tylko Minecraft) i największa produkcja udostępniona za darmo na Epic Games Store. Platforma sprzedaży już od ponad roku co tydzień udostępnia bezpłatne gry. To nie tylko budżetowe tytuły, ale też produkcja AAA, jak Batman Arkham Series. Za 6 dni zostanie ujawniona kolejna produkcja, którą według doniesień będzie Wiedźmin 3: Dziki Gon Edycja Gry Roku. 

***

W Gazeta.pl chcemy być dla Was pierwszym źródłem sprawdzonych informacji, ale też wsparciem i inspiracją w tych trudnych czasach. PRZECZYTAJ NASZĄ DEKLARACJĘ i weź udział w badaniu 

Więcej o: