Pobierasz darmowe gry z Epic Games Store? Platforma zmienia zasady i będzie wymagała weryfikacji

Epic Games Store rozdaje regularnie co tydzień darmowe gry. Ich uzyskanie stało się nieco trudniejsze, w ramach promocji bezpieczeństwa w sieci. Epic Games przez kilka tygodni będzie wymagał dwuetapowej weryfikacji konta.

Epic Games Store rozdaje co tydzień nowe darmowe gry. Przez najbliższe kilka tygodni pobranie ich będzie wymagało dodatkowego wysiłku, choć nie zbyt dużego. 

Epic Games Store z dwuetapową weryfikacją przy darmowych grach

Epic Games w ramach promocji bezpieczeństwa w sieci, stara się zachęcić graczy do włączenie dwuetapowej weryfikacji przy logowaniu na swoje konto. Od 28 kwietnia do 21 maja przy pobieraniu darmowych gier, będzie trzeba do logowania użyć tej metody. Osoby, które nie mają włączonej dwuetapowej weryfikacji, zobaczą poniższy komunikat:

Aby odebrać tę darmową grę, musisz włączyć logowanie dwuetapowe na swoim koncie. Logowanie dwuetapowe zapewnia dodatkową ochronę konta Epic Games i pozwala zapobiec nieautoryzowanemu dostępowi.

To oznacza, że podczas wpisywania się do serwisu, konieczne będzie podanie kodu weryfikacyjnego, który może zostać wysłany na adres mailowy przypisany do konta lub w wiadomości SMS-owej, na podany wcześniej numer telefonu. Trzecim sposobem jest skorzystanie z aplikacji weryfikacyjnej. 

Zobacz wideo Nie tylko Wiedźmin 3 i CD Projekt. Polskie gry robią furorę na świecie [TOPtech]

Darmowe gry w Epic Games Store

Do 7 maja do 17:00 można pobrać dwie darmowe gry w Epic Games Store. Są to Amnesia: The Dark Descent oraz Crashlands. Pierwsza gra to survival horror, przeznaczony dla osób powyżej 18. roku życia. W tym roku mija dekada od premiery gry, która została bardzo ciepło przyjęta i jej średnia ocen to 85 proc. Crashlands to mniejsza i młodsza produkcja, łącząca elementy gier RPG z przygodówkami, oceniona na 79 proc. Na następny tydzień Epic Games przygotował do pobrania Death Coming.

Więcej o: