Gry na Xbox Series X będziemy liczyli w tysiącach. Oszacowano, ile tytułów na start dostanie konsola

Xbox Series X na start dostanie ogromną bazę gier, dzięki wstecznej kompatybilności. Ile tytułów będzie dostępne przy premierze konsoli Microsoftu? Policzyli to gracze z forum reddit.

Wsteczna kompatybilność, to funkcja, która pozwala na nowej konsoli odpalić produkcję z poprzedniej. Xbox gwarantował to w każdej generacji, dzięki czemu kupując nową konsolę, nie trzeba czekać na produkcje do ogrania. Z drugiej strony, Sony zawsze miało problemy z implementacją tej funkcji. Zapowiedziano, że PlayStation 5 pozwoli nareszcie ograć tytuły z PS4, ale już pojawiają się głosy, że funkcja ta może być ograniczona.

Microsoft nie ma jednak żadnych problemów i ograniczeń, co pozwala liczyć gry dostępne w dniu premiery konsoli w tysiącach. Ile dokładnie? Na to pytanie postanowili odpowiedzieć użytkownicy forum reddita, którzy policzyli gry, które pojawiły się na Xboxie przez ostatnie kilkanaście lat. 

Zobacz wideo W Polsce pojawiły się przypadki niszczenia masztów 5G [Studio Biznes odc. 39]

Gry na Xbox Series X będzie można liczyć w tysiącach

Gracze z forum reddita wyliczyli, że w dniu premiery Xbox Series X będzie mógł obsłużyć co najmniej 3090 gier. W liczbie tej nie zawierają się produkcje przeznaczone tylko na nową konsolę Microsoftu, więc możemy śmiało założyć, że ta liczba wzrośnie o kilkanaście tytułów. 

Jak stworzono to wyliczenie? Pod uwagę wzięto wszystkie gry, które można ograć na Xbox One i których jest 2483. Dodano do tego 607 gier, które działają na zasadzie wstecznej kompatybilności na obecnej generacji, a wydawane były na pierwszego Xboxa i Xboxa 360. 

Gry na Xbox Series X w dniu premieryGry na Xbox Series X w dniu premiery fot. reddit

Wiele z tych gier ma swoje lata, ale nie powinniśmy się obawiać o ich jakość. Xbox Series X ma otrzymać technologię, która będzie wspierała starsze produkcje. Dzięki temu gry dostaną lepszą rozdzielczość, płynniejszą rozgrywkę, a nawet wsparcie HDR. 

Więcej o: