Sony z ważnym komunikatem do producentów. Gry wydawane na PS4 mają działać także na PlayStation 5

Sony poinformowało, że gry wydawane pod koniec generacji PlayStation 4 muszą być kompatybilne z konsolą PS5.

Z każdym kolejnym tygodniem coraz bardziej zbliża się długo wyczekiwana premiera PlayStation 5. Zgodnie z zapowiedziami konsola ma trafić na rynek pod koniec 2020 roku. Sony na różne sposoby stara się przygotować grunt pod ten debiut. 

Zobacz wideo Jak prowadzić biznes w czasie pandemii? Rozmowa z ekspertem OLX Wybierz

Gry na PlayStation 4 będą mussiały działać na PS5. A odwrotnie? 

Jak podaje serwis eurogamer.net, Sony poinformowało producentów, że gry wydawane po 13 lipca na PlayStation 4 muszą działać także na PS5. Warunek ten jest konieczny, aby gra otrzymała certyfikat i została dopuszczona do sprzedaży.

Najprawdopodobniej nie będzie to działać w odwrotnym przypadku. Potwierdzeniem tego są słowa dyrektora generalnego Sony Interactive Entertainment Jima Ryana, które przytacza wp.pl za serwisem Gamesindustry. - Zawsze mówiliśmy, że wierzymy w pokolenia. Uważamy, że gdy zadajemy sobie trud stworzenia konsoli nowej generacji, powinna ona zawierać funkcje i korzyści, których nie obejmuje poprzednia wersja. Naszym zdaniem ludzie powinni tworzyć gry, które mogą w pełni wykorzystać te funkcje - powiedział Jim Ryan.

PlayStation 5. Kiedy premiera oraz zapowiedzi gier? 

PS5 ma pojawić się w sprzedaży przed Bożym Narodzeniem. Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce Sony będzie zmuszone zdradzić więcej szczegółów na temat oczekiwanej konsoli. Ostatnio informowaliśmy, że rozpoczęła się już jej masowa produkcja. Natomiast już 4 czerwca odbędzie się pierwsza oficjalna prezentacja gier dostępnych na PS5.

>>> Dowiedz się więcej: Wyciekła lista 38 gier na PlayStation 5. Na razie brakuje prawdziwych hitów

Więcej o: