Epic Games Store zmierza na Androida i iOS. Google Play i App Store mają się czego bać

Epic Games Store już niedługo może zadebiutować na platformach mobilnych. Prezes firmy nie porzucił swoich planów dot. aplikacji na Androida i iOS, a ostatnie ruchy mogą wskazywać na to, że prace nad programem już trwają. Ma być to przyszłość gier i kolejny krok w ich dynamicznym rozwoju.

Epic Games Store to sklep z grami od twórców gry Fortnite i silnika Unreal Engine, który ostatnio prezentował możliwości PlayStation 5. Część udziałów w Epic Games wykupiło parę lat temu chińskie konsorcjum technologiczne Tencent, co pozwoliło rzucić rękawice Steamowi. Od tego czasu Epic Games Store zgarnia coraz większy kawałek tortu rynku graczy, m.in. dzięki promocjom, w którym co tydzień na platformie pojawiają się darmowe gry. I to nie byle jakie, bo tylko w ostatnich tygodniach bezpłatnie można było odebrać GTA 5, Civilization 6 i Borderlands: The Handsome Collection. O grze przygotowanej na ten tydzień możecie przeczytać TUTAJ.

Tencent pokazał, że razem z Epic Games umie skutecznie walczyć z gigantami rynku technologicznego. W związku z planami firmy, o swoją pozycję na rynku gier mogą obawiać się Google oraz iOS.

Zobacz wideo Nie tylko Wiedźmin 3 i CD Projekt. Polskie gry robią furorę na świecie [TOPtech]

Epic Games Store zmierza na Androida oraz iOS

Choć Google i Apple nie muszą drżeć o swoje całkowite przychody, to te idące z gier mobilnych mogą niedługo zostać poważnie nadwątlone. A nie są to małe pieniądze, co pokazała zeszłoroczna premiera Call of Duty Mobile i chęć inwestowania w ten segment tak poważnego gracza jak Activision Blizzard.

Gamespot przeprowadził wywiad z prezesem Epic Games, Tomem Sweeneyem, w którym mówi, że studio planuje wypuścić aplikację na Androida oraz iOS. O tych planach pierwszy raz Sweeney wspominał w grudniu 2018 roku i jak widać, nie zostały one zarzucone. Prezes Epic Games uważa, że to dobra droga, by pozwolić branży gier zrobić krok naprzód, m.in. dlatego że rozgrywka międzyplatformowa (tzw. cross-play) stała się tak zbawienna dla branży. Epic ma już doświadczenie w tej materii, ponieważ początkowo mobilny Fortnite nie trafił do Sklepu Play, by ograniczyć zyski Google.

W październiku 2019 roku program uruchamiający Fortnite'a otrzymał aktualizację, dzięki której stał się oficjalną aplikacją Epic Games. To może wskazywać na to, że prace nad aplikacją na Androida już trwają. Mając wsparcie Tencent, Epic Games może poważnie namieszać na rynku gier mobilnych, tak jak zrobił to z komputerami. 

Więcej o: