Xiaomi pracuje nad smartfonem z 16 GB pamięci RAM. Będzie miał ekran owinięty wokół obudowy

Xiaomi podobno pracuje nad smartfonem z bagatela 16 GB RAM. To zapewne więcej pamięci niż większość z nas ma w swoich komputerach. Tak potężną specyfikacją będzie mógł pochwalić się przełomowy smartfon z serii Mi Mix z ekranem owiniętym wokół obudowy.
Zobacz wideo Telefon z Matriksa i niezniszczalna Nokia. Najbardziej kultowe telefony komórkowe [TOPtech]

Na rynku jest obecnie tylko kilka smartfonów z 16 GB pamięci RAM. To ekstremalnie mocne wersje najlepszych smartfonów, które nie dość, że kosztują majątek, to ich sprzedaż jest ograniczona tylko do konkretnych rynków (np. Galaxy S20 Ultra 16/512 lub Nubia Red Magic 5G 16/256). W Polsce nie znajdziemy obecnie ani jednego modelu, ale się może niebawem zmienić.

Xiaomi pokaże smartfona z 16 GB RAM

Według chińskich źródeł, nad swoim smartfonem z 16 GB pamięci RAM pracuje właśnie Xiaomi. Właściwie to ma być ich kilka, ale jako pierwszy na rynku ma pojawić się Xiaomi Mi Mix 4. Będzie to kolejny smartfon z flagowej ("pokazowej") serii Mi Mix i jednocześnie wyczekiwany następca Mi Mixa 3.

Plotki wydają się bardzo prawdopodobne. Poprzedni smartfon z serii zadebiutował jeszcze w 2018 roku, a Xiaomi wciąż zwleka z prezentacją następcy. Podobno szykuje przełomowy smartfon z ekranem owiniętym wokół obudowy na kształt koncepcyjnego Mi Mixa Alpha (na tytułowej grafice). Wyświetlacz ma być stworzony oczywiście w technologii AMOLED i pracować z częstotliwością 120 Hz. 

Na pokładzie smartfona nie zabraknie oczywiście najlepszej możliwej dziś specyfikacji. Za wydajność odpowie procesor Qualcomm Snapdragon 865, a łączność będzie realizowana poprzez sieć 5G. Pamięć operacyjna w pojemności aż 16 GB będzie zatem świetnie komponować się z pozostałymi elementami z najwyższej półki.

Xiaomi wciąż nie zapowiedziało oficjalnie Mi Mixa 4, jednak jest niemal pewne, że taki smartfon wypuści. Jeśli plotki są prawdziwe, będzie to pierwszy smartfon z 16 GB RAM-u od Xiaomi. Być może również pierwszy telefon z 16 GB RAM na polskim rynku. Na szczegóły będziemy musieli jednak jeszcze trochę poczekać.

Czytaj też: Apple zaczyna festiwal absurdalnych cen. Dodatkowe 8 GB RAM do MacBooka Pro 13 za bagatela 1000 zł

Więcej o: