FIFA 21 oficjalnie! Znamy datę premiery, gra zadebiutuje także na PS5 i Xbox Series X

FIFA 21 została oficjalnie zaprezentowana. Pojawił się zwiastun, data premiery oraz zawartość trzech poszczególnych wydań. FIFA 21 wyjdzie także na PS5 i Xbox Series X. Ponadto kupując grę na PS4 i Xbox One, otrzymamy darmową kopię na konsole nowej generacji.

FIFA 21 została zapowiedziana podczas czwartkowego EA Play Live 2020. Nie jest to dla nikogo zaskoczeniem, ponieważ kolejne części wychodzą cyklicznie, co roku. Od kilku lat pojawiają się informacje, że gra może przejść na tryb abonamentowy i wydawanie dużych aktualizacji zamiast kolejnych odsłon, ale nie stanie się to jeszcze w tym roku.

Zobacz wideo Kultowe serie gier

FIFA 21 dostała zwiastun, gra pojawi się na PS5 i Xbox Series X

Kolejna odsłona FIFA otrzymała zwiastun łączony z Madden 21, inną produkcją sportową, traktującą o futbolu amerykańskim. Ten nietypowy zabieg ma swoją logikę, gdyż EA Sports zapowiedziało również Dual Entitlement. To inicjatywa, która została stworzona razem z Sony i Microsoftem z okazji premiery nowej generacji konsol w okresie świątecznym bieżącego roku. Na czym polega? Wszystkie osoby, które kupią FIFA 21 i Madden 21 na PlayStation 4 i Xbox One, będą mogły odebrać darmowe wersje gier na PS5 oraz Xbox Series X.

 

Gameplay FIFA 21 EA Sports ma zaprezentować w sierpniu. 

Data premiery FIFA 21 ujawniona

Na nową odsłonę piłkarskiego cyklu EA Sports będzie trzeba poczekać niecałe trzy miesiące. FIFA 21 premierę będzie miała bowiem 9 października 2020 roku. Wtedy gra ukaże się na PC, PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Nieco wcześniej produkcję będą mogli przetestować posiadacze kont EA Access oraz Origin Acess - w ramach tych usług FIFA 21 będzie dostępna na dziesięciogodzinny test od 1 października. Pełny dostęp go gry z początkiem października otrzymają abonenci opcji Origin Acess Premier. 

FIFA 21 będzie można kupić w jednej z trzech wersji - standardowej, Ultimate oraz Mistrzowskiej. Różnice między nimi i ich zawartość można sprawdzić pod TYM adresem.

Więcej o: