Cyberpunk 2077 na PS5 i Xbox Series X w dniu ich premiery. Gry nie będzie trzeba kupować dwa razy

Cyberpunk 2077 oficjalnie już pojawi się także na PlayStation 5 i Xbox Series X i to w dniu premiery urządzeń. Posiadacze kopii na konsole poprzedniej generacji otrzymają grę za darmo, jeśli zdecydują się kupić PS5 lub XSX. CD Projekt szykuje również aktualizację, która pozwoli w pełni wykorzystać moc nextgenów.

Cyberpunk 2077 to jedna z najbardziej oczekiwanych premier w branży gier w tym roku. Tak samo ma się sprawa z konsolami nowej generacji od Sony i Microsoftu. Oba ta wydarzenia zyskały właśnie ważny punkt wspólny.

Cyberpunk 2077 oficjalnie na PS5 i Xbox Series X

CD Projekt dotąd ledwie wspominał o tym, że gdy skończy Cyberpunk 2077, to dopiero wtedy zacznie myśleć o wydaniu gry na konsole nowej generacji. Dla wszystkich oczywiste było, że taka wersja gry będzie musiała ostatecznie powstać. Teraz CD Projekt oficjalnie potwierdził te informacje na Twitterze, zdradzając kilka mniejszych szczegółów dotyczących wersji na PlayStation 5 i Xbox Series X. 

Cyberpunk 2077 pojawi się na PS5 oraz Xbox Series X w dniu premiery obu konsol, w trybie swoistej wstecznej kompatybilności, wynika z informacji przekazanych przez twórców gry. Ponadto kopia gry kupiona na konsole dostępne obecnie na rynku, będzie działała również na nexgenach. Nie będzie trzeba więc drugi raz wydawać pieniędzy, by zagrać w tę samą grę na nowszym urządzeniu. 

Cieszyć powinna też informacja, którą podano w kolejnym Twittcie. Mianowicie CD Projekt planuje wypuścić zupełnie za darmo aktualizację, która pozwoli w pełni wykorzystać możliwości konsol nowej generacji. 

Zobacz wideo Nowa generacja konsol - dlaczego warto na nie czekać?

Cyberpunk 2077 znów opóźniony 

18 czerwca CD Projekt przesunął już drugi raz debiut swojej najnowszej gry. Na szczęście zaledwie o miesiąc, więc premiera Cyberpunk 2077 ma odbyć się ostatecznie 18 listopada. Twórcy chcieli dać sobie więcej czasu na testy i znalezienie potencjalnych błędów, w produkcji, która jest już ukończona i grywalna. 

Więcej o: