Cyberpunk 2077. Premiera gry od CD Projekt RED przesunięta po raz kolejny

CD Projekt RED poinformowało o przesunięciu premiery długo wyczekiwanej przez fanów studia gry Cyberpunk 2077. Opóźnia się ona już po raz kolejny. Tym razem aż o dwa miesiące - z 17 września na 19 listopada.

Fani czekający na Cyberpunk 2077 muszą po raz kolejny uzbroić się w cierpliwość. Długo wyczekiwana premiera gry nastąpi ostatecznie nie w połowie września, jak zapowiadano ostatnio, a 19 listopada 2020 roku. 

Zobacz wideo Nowa generacja konsol - dlaczego warto na nie czekać?

Cyberpunk 2077. Premiera gry przesunięta. CD Projekt tłumaczy powody swojej decyzji

Twórcy gry w specjalnym komunikacie przeprosili za opóźnienia, a także wytłumaczyli powody decyzji.

Ci z was, którym znana jest filozofia przyświecająca nam w tworzeniu gier, wiedzą, że nie wydamy gry, która nie jest gotowa. Zdajemy sobie sprawę, że każda decyzja o przesunięciu premiery kosztuje nas Wasze zaufanie. Jest to jedna z najtrudniejszych decyzji, jakie może podjąć twórca gry. [...] Chcemy, by Cyberpunk 2077 został z Wami na wiele lat. Mamy nadzieję, że po premierze zrozumiecie, dlaczego zdecydowaliśmy się na ten krok. 

- czytamy w komunikacie. 

Twórcy tłumaczą, że gra jest obecnie kompletna zarówno, jeśli chodzi o zawartość, jak i grywalność. Niezbędny jest jednak dodatkowy czas, by całość przetestować, zbalansować mechaniki gry oraz poprawić błędy. CD Projekt RED informuje, że gra w tym tygodniu zostanie udostępniona do wypróbowania dziennikarzom z całego świata

Komunikat ws. przesunięcia premiery gryKomunikat ws. przesunięcia premiery gry CD Projekt RED

Cyberpunk 2077. Premiera przesunięta na listopad. Początkowo gra miała ukazać się w kwietniu

Początkowo Cyberpunk miał być udostępniony do sprzedaży w kwietniu 2020 roku. CD Projekt RED poinformował jednak w styczniu o przesunięciu premiery na wrzesień. "Chcemy, aby Cyberpunk 2077 był ukoronowaniem naszej pracy na obecnej generacji konsol" - tłumaczyli wtedy twórcy. 

CD Projekt już od pewnego czasu odkrywa kolejne karty dotyczące długo wyczekiwanej premiery. Poznaliśmy już wymagania sprzętowe, pojawiły się także informacje dotyczące fabuły gry

Więcej o: