Galaxy Fold 2 już za dwa tygodnie. Samsung zapowiedział premierę składanego smartfona

Samsung zapowiedział właśnie na swoich mediach społecznościowych premierę kolejnego urządzenia na wydarzeniu Unpacked. Poza Galaxy Notem 20 na początku sierpnia zadebiutuje druga generacja składanego smartfona Koreańczyków - Galaxy Fold 2.
Zobacz wideo TOP Gadżet - Samsung Galaxy Fold. Co go wyróżnia?

Samsung już od pewnego czasu (przypadkiem lub nie) podgrzewa atmosferę przed wydarzeniem Galaxy Unpacked 2020. Firma jakiś czas temu potwierdziła już oficjalnie, że odbędzie się ono 5 sierpnia. Choć nikt z Samsunga nie powiedział tego wprost, możemy być pewni, że podczas Unpacked zadebiutuje smartfon Galaxy Note 20 i jego mocniejsza odmiana Note 20 Ultra.

Samsung zaprezentuje Galaxy Folda 2

Teraz okazuje się, że największą gwiazdą sierpniowego wydarzenia może wcale nie być Galaxy Note 20, ale inny smartfon Samsunga. Składany. Mowa oczywiście o Galaxy Fold 2. Samsung zapowiedział właśnie premierę tego urządzenia wrzucając poniższy film na swoje konta w mediach społecznościowych.

Wideo jest utrzymane w podobnym tonie, jak materiał zapowiadający premierę Galaxy Note 20 na Unpacked 5 sierpnia. Wtedy na filmie pojawił się rysik, teraz mamy coś na kształt skrzydeł motyla lub dwóch rozkładających się smartfonów. Motyw ten oczywiście jednoznacznie nawiązuje do linii Galaxy Fold. Jeszcze bardziej sugestywny jest opis do filmu - "One fold, infinite possibilities" (jedno złożenie, nieskończone możliwości).

Oba filmy zostały też utrzymane w podobnej kolorystyce. Dominującym jest kolor miedziany nazwany też jako "Mystic Bronze". Dokładnie w tej samej barwie pokazany był Galaxy Note 20 Ultra na grafice prasowej, która wyciekła do sieci jakiś czas temu. Najpewniej Samsung chce, aby był to kolor dominujący w tegorocznych smartfonach linii Galaxy Note i Galaxy Fold.

Najwyższy czas na kolejnego składanego Folda

Zresztą najwyższa już pora na kolejną generację Galaxy Folda. Pierwszy model składanego telefonu Koreańczyków ukazał się w lutym, choć do sklepów trafił dopiero we wrześniu 2019 roku. To mniej więcej rok temu.

Wedle wcześniejszych plotek, Samsung miał pokazać Galaxy Folda 2 nie w wakacje, a najpewniej dopiero w październiku. Niewykluczone, że Koreańczycy teraz jedynie zapowiedzą nowy telefon - ujawnią jego wygląd i specyfikację - a sklepowa premiera będzie miała miejsce te trzy miesiące później.

Na temat samego Galaxy Folda 2 na razie nie wiemy zbyt wiele. Pewne jest, że Samsung zaoferuje w nim topową specyfikację. Prawdopodobnie ulepszy też najsłabsze elementy poprzednika - przede wszystkim powłokę chroniącą elastyczny ekran - i może doda jakieś nowości. Nie ma jednak co liczyć na obecność rysika w zestawie. Więcej szczegółów poznamy zapewne 5 sierpnia.

Więcej o: