PlayStation 5 będzie kompatybilne z padami z PS4. Ale w nowe gry na nich nie zagramy

Sony przyznało właśnie, że nadchodzące PlayStation 5 będzie kompatybilne z padami z poprzedniej konsoli PS4. Niestety jest pewien problem. Funkcjonalność starych padów będzie mocno ograniczona.
Zobacz wideo Nowa generacja konsol - dlaczego warto na nie czekać?

Na tę wiadomość od dawna czekali użytkownicy PlayStation 4, którzy w przyszłości planują zakup konsoli nowej generacji od Sony - PlayStation 5. Część z nich już dziś ma kilka padów, które pozwalają na rozrywkę w gronie znajomych. Dobrze byłoby wykorzystać je również w nowej konsoli.

PlayStation 5 częściowo kompatybilne z padami DualShock

Tymczasem, jak już wielokrotnie informowaliśmy, wraz z nową konsolą pojawią się zupełnie nowe pady DualSense, które przyniosą wiele rewolucyjnych zmian. Największą jest dodanie silników haptycznych, które pozwolą dosłownie poczuć w dłoniach elementy wirtualnego świata.

Dla osób, które mimo wszystko chciałyby sparować stare pady DualShock z nową konsolą, Sony ma dwie wiadomości - dobrą i złą. Japoński producent przyznał właśnie, że pady z PS4 będą kompatybilne z nowym PS5. Niestety za ich pomocą będzie można zagrać wyłącznie w gry z PlayStation 4, które na nowej konsoli będą dostępne w ramach wstecznej kompatybilności. Wiadomo już bowiem, że PlayStation 5 ma dostać możliwość obsługi wybranych gier stworzonych na konsolę poprzedniej generacji.

DualSenseDualSense fot. PlayStation

Niestety producent wyklucza możliwość skorzystania z padów DualShock na PS5 w przypadku gier stworzonych już na konsolę nowej generacji. Sony chce bowiem, aby gracze mogli doświadczyć pełni możliwości PS5, a to jest możliwe tylko z padami DualSense. Dla części osób z pewnością zapowiedź ta będzie sporym rozczarowaniem.

Sony przyznało jednak, że zupełnie inaczej sprawy mają się w przypadku pozostałych akcesoriów, takich jak kierownice czy kontrolery PS Move. W tym przypadku akcesoria, z których korzystaliśmy na PS4 będą kompatybilne z konsolami PS5.

Więcej o: