Nextgen Microsoftu w listopadzie. Jakie gry Xbox Series X dostanie na start?

Microsoft poinformował, że premiera Xbox Series X odbędzie się w listopadzie. Podano przy okazji część gier, jakie będzie można uruchomić w dniu premiery konsoli. Cała lista ma ostatecznie liczyć 100 tytułów.
Zobacz wideo Nowa generacja konsol - dlaczego warto na nie czekać?

Microsoft prezentując Xbox Series X w grudniu, zapowiedział, że premiera będzie miała miejsce w okresie świątecznym następnego roku. W Stanach okres ten przypada na końcówkę listopada i cały grudzień. Parę dni temu firma przybliżyła jeszcze bardziej datę premiery Xbox Serie X, która zaplanowana jest na listopad. Mówi się nawet, że będzie to pierwszy tydzień tego miesiąca, konkretnie 6 listopada. Przy okazji firma zapowiedziała też, jakich gier możemy spodziewać się w dniu debiutu nextgena Microsoftu. 

Cyberpunk 2077Cyberpunk 2077 na PS5 i Xbox Series X. Darmowa kopia gry

Jakie gry Xbox Series X dostanie na premierę? 

Wiadomo już, że nie dostaniemy największej hitowej gry w dniu premiery Xbox Series X, czyli Halo: Infinity. Debiut produkcji przesunięto na 2021 rok, co nie powinno dziwić wszystkich, którzy widzieli pokaz gry, która wyglądała gorzej niż rozczarowująco. Microsoft jednak zapewnia, że po premierze gracze nie będą się nudzić. W listopadzie Xbox Series X ma mieć bibliotekę gier licząca już 100 tytułów:

  • ponad 50 nadchodzących gier zoptymalizowanych pod Xbox Series X, w tym Assassin's Creed Valhalla, Dirt 5, Gears Tactics, Yakuza: Like a Dragon i Watch Dogs: Legion
  • ekskluzywne gry dla Xbox Series X, w tym The Medium, Scorn, Tetris Effect: Connected
  • ponad 40 już wydanych gier zoptymalizowanych pod Xbox Series X, w tym Destiny 2, Forza Horizon 4, Gears 5, Ori and the Will of the Wisps i Madden NFL 21.

Xbox One XMicrosoft kończy z produkcją dwóch konsoli Xbox. Nadchodzi Xbox Series X

Warto też wspomnieć, że Microsoft szykuje się do pokazu Xbox Series S, czyli budżetowej i słabszej wersji nowej konsoli. Prezentacja miałaby odbyć się jeszcze w tym miesiącu. 

Więcej o: