Microsoft kończy z produkcją dwóch konsoli Xbox. Przygotowania do premiery Xbox Series X w pełni

Microsoft poinformował, że dwa z trzech modeli Xbox One, nie będzie już produkowanych. To element przygotowań pod premierę Xbox Series X. Kolejna generacja ma zadebiutować za kilka miesięcy, w okresie świątecznym.

Premiera nowej generacji konsol już niedługo. Zarówno Xbox Series X, jak i PlayStation 5 na rynku mają się pojawić za kilka miesięcy, w okresie świątecznym. Nie znamy dokładnej daty, ale praca wre u obu producentów. Sony dopiero co poinformowało, że podwaja produkcję PlayStation 5, ponieważ ze względu na koronawirusa wzrosło globalne zainteresowanie grami. Japończycy chcą wypuścić z fabryk do końcu roku nawet 10 mln egzemplarzy PS5. Takie liczby robią wrażenie, a do tego przyczyniają się do promocji konsoli. Toteż Microsoft także postanowił powiedzieć coś na temat produkcji swoich urządzeń.

Zobacz wideo Nowa generacja konsol - dlaczego warto na nie czekać?

Microsoft kończy produkcje dwóch wariantów Xboxa One

The Verge uzyskał oświadczenie od Microsoftu, z którego wynika, że firma nie będzie więcej produkowała dwóch, z trzech dostępnych wariantów Xboxa.

Wkraczamy w przyszłość razem z Xbox Series X, dlatego też podejmuje naturalny krok i zaprzestajemy produkcji konsoli Xbox One X oraz Xbox One S All-Digital Edition. Wciąż produkowany i sprzedawany na całym świecie będzie Xbox One S.

- poinformował przedstawiciel Microsoftu. Xbox One X, mocniejsza wersja Xboxa One, został zaprezentowany światu w 2017 roku, jako najmocniejsza konsola na świecie. Microsoft podkreślał jak potężne jest 6 TFLOPS urządzenia. Xbox Series X będzie dwukrotnie mocniejszy od swojego poprzednika. Natomiast Xbox One S All-Digital pokazano ledwie rok temu. To wersja Xboxa One S pozbawiona nośnika optycznego, co oznacza, że można na niej odpalić jedynie cyfrowe wersje gier.

Więcej o: