Apple usunął Fortnite z AppStore. iPhone'y z zainstalowaną grą warte tysiące dolarów

Na eBayu pojawiają się oferty iPhone'ów z zainstalowaną grą Fortnite nawet po kilka tysięcy dolarów. To efekt decyzji Apple'a o usunięciu gry z AppStore.

Konflikt na linii Apple - Epic Games zaostrzył się po usunięciu gry Fortnite ze sklepu AppStore. Taka decyzja spotkała się z dezaprobatą fanów gry, których nie brakuje na całym świecie. Okazuje się, że są osoby, które mogą na tym zyskać i to całkiem sporo.

Zobacz wideo Nowa generacja konsol - dlaczego warto na nie czekać?

Fortnite. iPhone'y z zainstalowaną grą warte tysiące dolarów na eBayu

Jak podaje branżowy serwis thenextweb.com, na eBayu pojawiają się oferty iPhone'ów z zainstalowaną grą w absurdalnych cenach. Co więcej, istnieje spora szansa, że znajdą się nabywcy, gdyż obecnie nie ma żadnego innego sposobu, aby nabyć grę na iPhone'a.

Ceny za używane telefony mogą sięgać kilku tysięcy dolarów w zależności od modelu. Dla przykładu iPhone 7 z zainstalowaną grą Fortnite został wystawiony na aukcję za 1,5 tys. dol (ponad 5,6 tys. zł), natomiast model iPhone 8 można kupić już za "okazyjne" 3 tys. dol (ponad 11,2 tys. zł). Podobne oferty znajdują się na innych amerykańskich stronach aukcyjnych, jak chociażby LetGo czy OfferUp.  

Okazuje się jednak, że kupno iPhone'a z zainstalowaną grą wcale nie musi oznaczać, że będzie można w nią zagrać. W wyniku konfliktu na linii Apple - Epic, twórcy Fortnite'a nie mogą obsługiwać gry ani wprowadzać aktualizacji. Oznacza to, że po pierwszej aktualizacji systemu iOS gra prawdopodobnie przestanie działać. 

Apple vs. Epic Games. Dlaczego Fortnite został usunięty z AppStore?

Fortnite to jedna z najpopularniejszych gier na świecie. Z danych opublikowanych w maju przez studio Epic Games wynika, że łącznie w grze jest zarejestrowany 350 mln kont graczy. Powodem usunięcia gry z AppStore jest wprowadzenie przez Epic Games systemu płatności, który omijał Apple'a. Dzięki temu Epic Games nie musiał się dzielić zyskami z gry.  

Więcej o: