Nintendo Switch w ulepszonej wersji w przyszłym roku. Odpowiedź na PS5 i Xbox Series X?

Analitycy uważają, że Nintendo w przyszłym roku pokaże ulepszoną wersję konsoli Switch. Wyróżniać się będzie lepszymi podzespołami, które pozwolą na granie w rozdzielczości 4K. Nintendo szykuje też ofensywę wydawniczą, po względnie spokojnym 2020 roku.

W świecie graczy najważniejszym tegorocznym wydarzeniem niewątpliwie jest premier konsol nowej generacji, czyli PS5 oraz Xbox Series X. Nintendo jednak też przygotowuje się do niespodzianki dla swoich fanów, ale w nieco późniejszym terminie. Nie powinno to dziwić, w końcu kilka miesięcy po premierze, wszyscy wciąż będą żyli nextgenami Microsoftu i Sony. Przyszły rok, gdy już opadnie pierwszy kurz, to doskonały czas na prezentację nowej wersji konsoli.

Zobacz wideo Nowa generacja konsol - dlaczego warto na nie czekać?

Nintendo Switch w ulepszonej wersji w 2021 roku

Takiego zdania są analitycy Bloomberga. Wtóruje im tajwański Economic Daily News, który powołuje się na źródła z łańcucha dostaw. Nowy model Nintendo Switch będzie pierwszym poważnym ulepszeniem sprzętowym. W 2019 roku co prawda Nintendo wypuściło dwa nowe modele, ale zmiany dotyczyły głównie energożerności, bez widocznych poprawek wydajności. Nowy model ma zapewnić większą moc obliczeniową, która pozwoli wyświetlać gry w rozdzielczości 4K. Taka decyzja nie dziwi, gdyż dostępne obecnie modele bazują na układzie Nvidia Tegra X1, który został zapowiedziany przeszło pięć lat temu

Bloomberg podaje również, że w 2021 roku oprócz ulepszonego Nintendo Switch, firma szykuje ofensywą wydawniczą. W tym roku, na okres świąteczny nie przygotowano dużych premier, co znów nie jest zaskoczeniem, gdyż wtedy cała uwaga skierowana będzie na PS5 i Xbox Series X. W 2021 możemy więc spodziewać się mocnej listy gier na Switcha.

Więcej o: