John Carmack chciałby wrócić do id Software. Szansy upatruje w przejęciu ZeniMax przez Microsoft

John Carmack wyraził chęć powrotu do swojej firmy id Software. Microsoft przejął ZeniMax Media, właściciela id Software i to w tym legendarny twórca upatruje swojej szansy.

John Carmack to legendarny twórca gier, który pracował przy takich produkcjach jak Wolfenstein 3D, Doom czy Quake. Tworzył je m.in. z Johnem Romero, który niedawno udzielił nam wywiadu. Panowie razem w 1991 roku założyli id Software, gdzie wydali powyższe gry. Obaj jednak nie pracują już w swojej firmie, ale Carmack chciałby do niej wrócić. 

Zobacz wideo Kultowe gry retro. Czy Wam też spędzały sen z powiek?

John Carmack chce wrócić do id Software

Microsoft przejął ZeniMax Media, od 2009 r. właściciela id Software. Carmack wypatruje w tym swojej szansy na powrót do firmy, którą założył niemal 30 lat temu. Deweloper chciałby znów pracować przy swoich oryginalnych tytułach.

Świetnie! Uważam, że Microsoft jest dobrym zarządcą marek z branży gier i nie ma do mnie żadnego żalu, może więc zostanę znów zaangażowany do pracy nad moimi starymi tytułami

- skomentował przejęcie ZeniMax Media przez Microsoft Carmack. 

Carmack wspominając o żalu nawiązał do swoich zaszłości z ZeniMax Media. Jak podaje portal Eurogamer.pl deweloper w 2013 r. odszedł do Oculus VR. Rok później ZeniMax oskarżył go o  przywłaszczenie sekretów handlowych swojego poprzedniego zespołu oraz kradzież dokumentów i wiedzy technicznej związanej z rzeczywistością wirtualną.  

Microsoft przejął ZeniMax 

22 września 2020 roku Microsoft poinformował, że kupił za 7,5 mld dolarów ZeniMax Media. To wydawca takich uznanych studiów deweloperskich jak Arkane Studios, id Software, MachineGames, ale przede wszystkim Bethesda Softworks. To jedna z największych i najbardziej znaczących transakcji w branży gier w ostatnich latach. Z pewnością ruch ten znacząco umocni pozycję Microsoftu na rynku wirtualnej rozrywki. 

Więcej o: