Koronawirus i nowe rekordy zakażeń. Mapy Google będą mieć nową funkcję

Mapy Google wprowadzają nową funkcję. Dzięki planowanej na ten tydzień aktualizacji będzie można sprawdzić, jaka jest zachorowalność na koronawirusa w poszczególnych częściach świata. W zależności od liczby zakażeń regiony będą oznaczane innymi kolorami.

Kilka miesięcy temu koncern Google wprowadził stale aktualizowane alerty dotyczące COVID-19. W czasie pandemii bardzo przydatne okazały się także wdrożone wcześniej prognozy zatłoczenia w komunikacji miejskiej oraz miejscach użytku publicznego. To jednak nie koniec rozwiązań mających zapewnić bezpieczeństwo w czasie pandemii, zwłaszcza że w ostatnim czasie mamy nowe  rekordy zakażeń.

Zobacz wideo Nie tylko Google. Jakie inne aplikacje mogą przydać się na twoim smartfonie?

Mapy Google pokażą liczbę zachorowań na 100 tys. mieszkańców. Aktualizacja już wkrótce

Już wkrótce w aplikacji Mapy Google wyświetlana będzie siedmiodniowa średnia zachorowań na COVID-19 na 100 tys. osób. Poszczególne obszary będą zaznaczone jednym z sześciu kolorów w zależności od liczby nowych przypadków. Jak podkreśla Google, dzięki narzędziu będzie można podejmować bardziej świadome decyzje o tym, gdzie się udać. 

Dane widoczne w aplikacji pochodzić będą z trzech źródeł: Uniwersytet Johna Hopkinsa, "New York Times" oraz Wikipedia, które posiłkują się informacjami ze Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz innych organizacji publicznych. Informacje na temat zachorowań w poszczególnych regionach będą dostępna dla wszystkich 220 krajów, w których działają Mapy Google

Mapy Google ze wskaźnikiem zachorowań. Jak otworzyć nową funkcję? 

Nowa funkcja będzie wprowadzona w tym tygodniu w Mapach Google na całym świecie - zarówno na urządzeniach z oprogramowaniem iOS, jak i Android. Aby z niego skorzystać, należy otworzyć aplikację, a później nacisnąć przycisk warstw, czyli dwa kwadraty jeden na drugim znajdujące się w prawym górnym roku. Ostatnim krokiem jest wybranie opcji "COVID-19 info". Po wciśnięciu jej na urządzeniu powinna pokazać się mapa oznaczona kolorami oraz pokazująca wskaźnik zachorowań 

Więcej o: