Koronawirus. Powstała interaktywna mapa online w czasie rzeczywistym. Gdzie jest wirus COVID-19?

Epidemia koronawirusa COVID-19 dociera do kolejnych krajów. Uniwersytet Johnsa Hopkinsa opracował interaktywną mapę online, na której można sprawdzić, gdzie zanotowano pojawienie się COVID-19. Gdzie jest koronawirus?

Koronawirus rozprzestrzenia się już po całym świecie. Oprócz Chin i Azji największym jego ośrodkiem są Włochy. Obecnie COVID-19 dotarł już do 40 krajów. WHO już niemal miesiąc temu ogłosiła stan zagrożenia zdrowia publicznego na poziomie międzynarodowym. Sprawdź, w jakich krajach się pojawił.

Zobacz wideo Koronawirus bije w gospodarkę i turystykę. Może zepsuć wakacje i wyhamować gospodarkę

Gdzie jest koronawirus? Można to sprawdzić na interaktywnej mapie

Uniwersytet Johnsa Hopkinsa w Baltimore w USA stworzył interaktywną mapę skupisk koronawirusa. Dane do mapy, która jest uaktualniania niemal w czasie rzeczywistym dostarcza m.in. Światowa Organizacja Zdrowia i Europejskie Centrum Kontroli i Prewencji Chorób, podaje angielski "Express". Mapa obejmuje cały świat i jest bardzo dokładna, pozwala zrobić zbliżenie na konkretne miasto (można na przykład zauważyć jeden przypadek zakażenia wirusem w San Marino). Mapę można sprawdzić pod TYM adresem.

Mapa skupisk koronawirus COVID-19Mapa skupisk koronawirus COVID-19 fot. Johns Hopkins Univeristy

Oprócz mapy strona dostarcza szereg innych informacji. Według danych dostarczonych Johns Hopkins University, na całym świecie potwierdzono 83 774 przypadki zakażenia koronawirusem COVID-19 (stan na 28.02, godz. 14:25. Lwia część zakażonych znajduje się w Chinach (prawie 74 tys.), z czego aż 65 tys. w prowincji Hubei. Drugim krajem, gdzie najwięcej osób jest nosicielem COVID-19 jest Korea Południowa (2,3 tys. przypadków). Kolejne są Włochy (655 przypadków). 

Na stronie są również informacje dotyczące ofiar śmiertelnych wirusa, który wywołuje SARS-CoV-2. Łącznie na te chorobę zmarło 2867 osób, z czego 2682 osoby w prowincji Hubei. Poza Chinami ofiarami wirusa były 34 osoby w Iranie, 17 we Włoszech, 13 w Korei Południowej, dwie w Hongkongu i jedna w Chinach oraz Filipinach.

Więcej o: