Google Play Pass oficjalnie w Polsce. Dostęp do gier i aplikacji bez reklam w ramach abonamentu

Google Play Pass dostępne jest już w Polsce. Abonament do Google Play umożliwia dostęp do setek gier i aplikacji bez reklam i dodatkowych opłat.

Gdyby trzeba było podsumować minioną dekadę pod względem trendów w usługach, to z pewnością zapamiętamy ją jako dominacje subskrypcji i abonamentów. Zamiast kupować na własność drogie filmy czy gry, kolejne firmy oferują abonamenty za niewielką miesięczną opłatą, które daje nam dostęp do biblioteki danej usługi. W ostatnich latach po muzyce i filmach trend ten podchwycił także najbardziej dochodowy sektor branży rozgrywkowej, gry wideo. Teraz przyszedł czas na aplikacje.

Google Play Pass w Polsce

Google Play Pass to znane doskonale z Netflixa czy Spotify rozwiązanie. Tyle że tutaj zamiast dostępu do jednej aplikacji, dostajemy możliwość używania setek programów i gier w ramach abonamentu. Nie trzeba wnosić żadnych dodatkowych opłat, a aplikacje objęte programem pozbawione są reklam. 

 

Treści w ramach Google Play Pass oznaczone są ikoną staromodnego biletu do kina w kolorach Google Play, tj. turkusowym, żółtym i czerwonym. Oprócz tego całą bibliotekę usługi znajdziecie w nowej zakładce, którą umieszczono w wysuwanym bocznym menu w Sklepie Play. W Google Play Pass dostępne są takie aplikacje i gry, jak:

  • Sonic the Hedgehog,
  • Monument Valley,
  • Terraria,
  • Star Wars: Knights of the Old Republic,
  • LIMBO,
  • This War of Mine
  • Teslagrad.

Do końca 2020 roku do Google Play Pass trafi także kultowa gra Worms.

Zobacz wideo Chcesz zacząć przygodę z programowaniem? Te aplikacje mogą być pomocne

Ile kosztuje Google Play Pass?

Pierwszy próbny miesiąc jest darmowy. Za każdy kolejny zapłacimy 22,99 zł. Dużo bardziej opłaca się jednak wykupienie rocznej subskrypcji za 139,99 zł, zamiast ponad 275 zł w przypadku płatności miesięcznych. Google Play Pass można dzielić z pięcioma osobami, co sprawia, że oferta staje znacznie bardziej atrakcyjna. Każdy z użytkowników otrzymuje indywidualny dostęp, dzięki czemu nasze wybory nie wpływają na sugestie wyświetlane innym osobom.  

Usługę trzeba aktywować z poziomu urządzenia mobilnego. Zrobić to można we wcześniej wspomnianej zakładce Google Play Pass w bocznym menu Sklepu Play. 

Więcej o: