Allegro dostarczy przesyłki również w sobotę. Nowości w usłudze Smart

Lider polskiego rynku e-commerce już od 2 listopada wprowadzi dwa udogodnienia do usługi Allegro Smart. Pierwszą z nich jest możliwość płatności przy odbiorze przesyłki. Drugą - dostarczanie paczek również w soboty.

Allegro Smart to usługa, w ramach której klienci serwisu mogą skorzystać z bezpłatnych dostaw przesyłek w zamian za stały miesięczny abonament. Jedynym warunkiem jest wysokość kwoty pojedynczego zakupu, która musi wynieść co najmniej 40 zł (przy dostawach do Paczkomatów InPostu) lub 100 zł (przy dostawach realizowanych przez kuriera). Klienci Allegro Smart mogą również liczyć na łatwiejsze zwroty i szybszą obsługę w ramach Program Ochrony Kupujących.

Zobacz wideo Surface Headphones 2 to słuchawki do zadań specjalnych, ale niekoniecznie do słuchania muzyki

Allegro poinformowało właśnie, że od 2 listopada pakiet Allegro Smart zostanie rozszerzony o dwa nowe udogodnienia. Pierwszym z nich jest możliwość płatności przy odbiorze przesyłki. Dotychczas skorzystanie z Allegro Smart było możliwe jedynie przy płatności "z góry".

Niestety, jest tu pewien haczyk. O ile przez pierwsze 4 miesiące Allegro nie będzie pobierać żadnych dodatkowych opłat za płatność przy odbiorze, o tyle później klienci będą musieli liczyć się z każdorazową opłatą w wysokości 3,99 zł. Płatność za pobraniem będzie możliwa dla przesyłek dostarczanych przez kuriera (DPD, Pocztex) oraz do punktów (Poczta Polska).

Nowości w Allegro Smart. Paczkę otrzymamy także w sobotę

Druga nowość, którą chwali się Allegro, to dostarczanie przesyłek również w weekendy.

Paczki z datą dostawy na poniedziałek, które sprzedający wyśle w piątek, mogą zostać dostarczone już w sobotę. Dzięki temu nie będziesz czekać na swoją paczkę aż do poniedziałku

- czytamy w komunikacie Allegro.

W tym miejscu warto zwrócić uwagę na słowo "mogą". Allegro nie daje nam żadnej gwarancji, że jeśli nasza paczka zostanie wysłana w piątek, to otrzymamy ją w sobotę. Dobra wiadomość jest taka, że weekendowe dostawy nie zostały obciążone dodatkowymi opłatami. W soboty paczki z Allegro Smart zostaną dostarczane do punktów odbioru UPS oraz do paczkomatów InPostu.

Allegro na giełdzie. To największa spółka na GPW

12 października br. - zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami - akcje Allegro zadebiutowały na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. W ramach oferty publicznej gigant e-commerce sprzedał 213,55 mln akcji w cenie 43 zł za sztukę, a wartość IPO sięgnęła kwoty 9,18 mld zł.

Już w dniu debiutu na warszawskim parkiecie Allegro stało się najwyżej wycenianą spółką na GPW, wyprzedzając dotychczasowego lidera - CD Projekt RED. Z kapitalizacją na poziomie 87 mld zł, Allegro jest dziś warte więcej niż Orlen, Lotos PZU i KGHM razem wzięte.

Więcej o: