Apple rusza z wymianą AirPods Pro. Część słuchawek może mieć wadę produkcyjną

Apple poinformowało o wykryciu usterki w części słuchawek AirPods Pro, które zostały wyprodukowane przed październikiem 2020 r. Jeżeli twoje słuchawki trzeszczą albo nie działa w nich aktywna redukcja szumów, to możesz być uprawniony do darmowej wymiany sprzętu.

Apple przekazało, że usterka może dotyczyć tylko niewielkiego procenta słuchawek. Firma z Cupertino w Kalifornii (USA) nie podała jednak, jak doszło do usterki, ani na czym ona polega. Wiadomo, że wada produkcyjna może dotyczyć tylko lewej lub prawej słuchawki AirPods Pro. Etui przeznaczone do ładowania i przechowywania słuchawek nie powinno być uszkodzone.

Apple: Część sprzedanych słuchawek AirPods Pro jest wadliwa. Sprzęt podlega wymianie

Uszkodzone słuchawki AirPods Pro mogą wykazywać jedną lub więcej z następujących wad:

  • trzeszczący lub statyczny dźwięk, który nasila się w głośnym otoczeniu, podczas ćwiczeń lub w trakcie rozmowy telefonicznej,
  • aktywna redukcja szumów nie działa we właściwy sposób, następuje utrata basów lub wzrost głośności dźwięków otoczenia, takich jak hałas ulicy lub samolotu.

Aby wymienić wadliwy sprzęt, należy zgłosić się do autoryzowanego serwisanta Apple. Firma zbada słuchawki AirPods Pro, ustalając czy mają wskazane przez firmę wady. 

Program wymiany AirPods Pro obejmuje cały świat i odbywa się w ramach gwarancji. Jeśli więc sprzęt został zakupiony wcześniej niż dwa lata temu, nie podlega procedurze.  

Zobacz wideo Lód na Księżycu? "Można z niego produkować paliwo rakietowe"
Więcej o: