Koniec Endomondo. Do kiedy można korzystać z aplikacji? Co zrobić, żeby nie stracić danych?

Wraz z końcem bieżącego roku przestanie istnieć popularna aplikacja treningowa Endomondo. Co trzeba zrobić, aby nie stracić danych? Czy użytkownicy premium otrzymają zwrot pieniędzy?

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie, Endomondo kończy działalność 31 grudnia 2020 roku. Wraz z końcem roku aplikacja zostanie usunięta ze sklepów internetowych, nie będzie także możliwości, aby ją aktualizować. Zapisane dane będą zaś dostępne tylko do 1 kwietnia 2021 roku. Po tym terminie zostaną usunięte. 

Zobacz wideo Nowa generacja konsol - dlaczego warto na nie czekać?

Koniec Endomondo. Jak przenieść swoje dane do innej aplikacji? 

Endomondo informuje, że dane będzie można wyeksportować i przenieść do innej aplikacji. Aby to zrobić, należy wejść w zakładkę ustawienia i pobrać archiwum z danymi. Na stronie Endomondo znajduje się poradnik, w którym wytłumaczono, jak to zrobić krok po kroku. Niestety użytkownicy aplikacji nie będą mogli przenieść m.in. swoich rekordów, planów treningowych, celów czy listy znajomych oraz komentarzy 

Istnieje wiele aplikacji, które mogą zastąpić Endomondo, jak chociażby Google Fit czy Garmin Connect. Under Armour poleca, aby skorzystać z innej aplikacji firmy, czyli MapMyRun. Jest ona dostępna do pobrania zarówno na iOS, jak i Androida. Funkcjonalnością oraz dostępnymi opcjami niewiele różni się od kończącego działalność Endomondo. 

Endomondo kończy działalność. Co z użytkownikami premium? 

Osoby, które posiadają konto premium w aplikacji otrzymają zwrot kosztów za niewykorzystane miesiące. Aplikacja Endomondo Premium kończy swoją działalność 30 listopada 2020 roku, ale użytkownicy, którzy korzystali z płatnej wersji będą mieli dostęp do wszystkich funkcji do końca roku. Użytkownicy Endomondo Premium mogą otrzymać trzymiesięczny dostęp do rozszerzonej wersji MapMyRun, która m.in. nie zawiera reklam. 

Więcej o: