Przerwy techniczne w czterech bankach. Lepiej zrobić przelew i wypłacić pieniądze przed weekendem

W ten weekend klienci czterech banków muszą liczyć się z utrudnieniami, które wynikać będą z przerwy technicznej. W tym czasie dostęp do niektórych lub wszystkich funkcji będzie utrudniony. Najwięcej zmian zapowiada mBank, który radzi zlecić przelewy wcześniej lub wypłacić dodatkową gotówkę z bankomatów.

Przerwy techniczne zapowiadają banki: Santander, mBank, Bank Millenium oraz Getin Bank. Dodatkowo trwać będą prace nad systemami BLIK oraz Express Elixir. Na jakie weekendowe utrudnienia muszą być przygotowani klienci poszczególnych banków?

Zobacz wideo Kryzys uderzy w banki? „Na koniec to my za to zapłacimy”

Przerwa techniczna w banku Santander: 20.22-21.11

  • Od godziny 23:00 w piątek 20 listopada do soboty do godziny 7:00 klienci nie będą mogli zalogować się do banku - dotyczy to zarówno aplikacji, jak i strony internetowej,
  • Od godziny 22:00 w piątek 20 listopada do soboty do godziny 7:00 nie będzie można korzystać z płatności BLIK, przelewów natychmiastowych, kantoru Santander oraz funkcji Przelewy 24.

Bank Millenium - prace serwisowe 21 listopada od 00:00 do 2:40 w nocy

  • W tym czasie niedostępne będą takie usługi jak: płatności BLIK, infolinia TeleMillenium, płatności kartami w internecie (dotyczy kart debetowych, kredytowych i korporacyjnych). Nie będzie działać też aplikacja mobilna i Millenet.

Getin Bank - przerwa techniczna w nocy 20-21 listopada i 21-22 listopada

  • W piątek 20 listopada od godziny 23:30 do 8:30 w sobotę klienci nie będą mieli dostępu do bankowości internetowej oraz aplikacji,
  • Od godziny 18:00 w sobotę do 12:00 w niedzielę klienci nie będą mieli dostępu ponownie do bankowości interntowej oraz mobilnej.

mBank - utrudnienia w dniach 21-22 listopada

Najwięcej utrudnień zapowiada mBank, który doradza zlecenie pilnych przelewów przed rozpoczęciem przerwy technicznej oraz wypłacenie dodatkowej gotówki z bankomatu. W dniach od 21 do 22 listopada:

  • w godzinach 02:00-08:50 klienci nie zapłacą kartą, nie wypłacą gotówki z bankomatu oraz nie będą mogli skorzystać z wpłatomatu,
  • w godzinach 02:00-10:45 klienci nie zapłacą za zakupy w internecie,
  • w godzinach 02:00-10:45 niemożliwe będzie logowanie się na stronę mBanku ani korzystanie z aplikacji mobilnej,
  • w godzinach 1:30-11:30 nie będzie można złożyć żadnego wniosku, korzystając z bankowości internetowej,
  • w godzinach 00:00-7:30 nie będzie dostępne korzystanie z ekspresowych przelewów w serwisie transakcyjnym i na urządzeniach mobilnych oraz korzystanie z płatności BLIK.

Podczas przerwy pracownicy mBanku nie będą mieli wglądu w dane klientów, dlatego nie będą mogli zrealizować żadnej operacji.

mBank Awaria mBanku. Klienci mieli dostęp do cudzych rachunków

Dodatkowo na stronie Krajowej Izby Rozliczeniowej pojawił się komunikat o przerwie technicznej w dostępności systemu Elixir Plus. Informacje na ten temat pojawią się na stronach poszczególnych banków.

Za tydzień przerwa techniczna także w Alior Banku

Alior Bank planuje natomiast zakończyć współpracę z oddziałem T-Mobile Usługi Bankowe. Dane klientów T-Mobile zostaną przeniesione do systemów Alior Banku. Z tego powodu większość usług bankowych będzie niedostępna od soboty 28 listopada od godziny 23:00 do niedzieli 29 listopada do godziny 19:00.

Zdjęcia Google Zdjęcia Google. Koniec z darmową nieskończoną przestrzenią na dysku

Więcej o: