Cyberpunk 2077 dostał właśnie nową aktualizację. Naprawia bardzo irytujący błąd

CD Projekt RED udostępnił właśnie nową łatkę do Cyberpunka 2077. Wersja 1.06 nie przynosi wielu zmian, ale usuwa m.in. jeden z najbardziej irytujących błędów w grze.
Zobacz wideo PlayStation czy Xbox? Zwycięzca jest inny. Oto najlepsze konsole w historii

Premiera Cyberpunka 2077 nie poszła do końca po myśli polskiego studia. Poza entuzjastycznymi recenzjami graczy korzystających z PS5 i Xbox Series X, pojawiło się sporo negatywnych opinii posiadaczy konsol poprzedniej generacji oraz części osób grających na PC.

CD Projekt RED naprawia irytujący błąd

Jednym z najbardziej irytujących błędów, z którymi mogli spotkać się użytkownicy wersji PC kilka dni temu, był problem z wczytywaniem pliku przechowującego dane o wypracowanych postępach w grze. Okazało się, że problem dotyczył jedynie graczy, którzy szczególnie intensywnie korzystali z dobrodziejstw otwartego świata w Cyberpunku 2077. Błąd powodował uszkodzenie pliku z save'ami, gdy jego rozmiar przekroczył 8 MB.

Programiści polskiego studia zabrali się do pracy i tuż przed rozpoczęciem świąt Bożego Narodzenia udało im się wypuścić łatkę naprawiającą problem. Gracze, którzy zaktualizują Cyberpunka 2077 do wersji 1.06, nie będą zmagać się z problemem (limit 8 MB został zniesiony), ale - co ważne - nie odzyskają już straconych w wyniku tego błędu postępów w grze.

Przy okazji hotfix 1.06 przynosi zmiany również na konsolach. W przypadku konsolowej wersji CD Projekt RED usprawnił zarządzanie pamięcią oraz stabilność gry, co powinno przełożyć się na mniejszą liczbę problemów z grą. Poza tym zadbano o to, aby w wyniku błędu Dum Dum (postać w grze) nie znikał podczas przechodzenia jednej z misji.

Oczywiście w Cyberpunku 2077 wciąż zostało jeszcze trochę błędów do naprawienia. Cieszy jednak, że polskie studio sukcesywnie wydaje łatki poprawiające grę.

Więcej o: