Awaria Slacka. Popularny komunikator dla firm nie działa

Jak podaje serwis downdetector.com, awaria Slacka dotknęła użytkowników na całym świecie. Producent aplikacji poinformował w mediach społecznościowych, że choć ok. godziny 21 odnotował poprawę w dostępie dla klientów, nadal pracuje nad usunięciem usterki.

"Użytkownicy mogą mieć problem z zalogowaniem się i korzystaniem z aplikacji Slack" - poinformowano na stronie internetowej monitorującej status aplikacji. "Nasz team bada przyczyny problemu. Przepraszamy za kłopoty spowodowane usterką. Na stronie status.slack.com będziemy publikowali bieżące informacje odnośnie awarii" - dodano na Twitterze.

Z najnowszej informacji, opublikowanej o godz. 17:20 polskiego czasu, wynika, że nadal trwa ustalanie przyczyn awarii. 

W komunikacie zamieszczonym o godz. 20:30 administratorzy serwisu napisali, że co prawda widzą poprawę działania i że coraz więcej klientów powinno mieć już dostęp do Slacka, to jednak nadal mogą wystąpić problemy z aplikacjami kalendarza i powiadomieniami z poczty e-mail.

Zobacz wideo Smartfon może zastąpić komputer. Oto cztery aplikacje, które znacznie ułatwią wam pracę

Awaria Slacka 

Na portalu downdetector.com można przeczytać, że pierwsze zgłoszenia dotyczące usterki zaczęły napływać przed godz. 16. Najczęściej raportowane problemy dotyczą kłopotów z logowaniem się, korzystaniem z aplikacji mobilnej oraz Slacka w wersji na przeglądarkę internetową.

Awaria SlackaAwaria Slacka Fot. Screen z portalu Downdetector

Awaria platformy Slack ma zasięg globalny. W Stanach Zjednoczonych pierwsze zgłoszenia dotyczące problemów z korzystaniem z aplikacji zaczęły pojawiać się około godz. 16:20. Podobnie jak w Polsce, usterka dotyczy logowania się oraz korzystania z platformy Slack.

Awaria SlackaAwaria Slacka Fot. Screen z platformy Downdetector

Co to jest Slack?

Slack to darmowa usługa internetowa oparta na chmurze zawierająca zestaw narzędzi i usług służących współpracy zespołowej stworzona w oparciu o platformę programistyczną Electron. Aplikacja pełni rolę komunikatora internetowego umożliwiającego komunikację tekstową oraz głosową wraz z możliwością wysyłania multimediów.

Wiele zespołów na całym świecie korzysta ze Slack, gdyż komunikator zapewnia bardzo dobrą możliwość koordynacji działań w zespołach rozproszonych. 

Więcej o: