CES 2021: LG szykuje małe telewizory OLED. Pojawił się pierwszy 42-calowy panel

LG Display poinformowało o wypuszczeniu nowych paneli OLED, które powinny pojawić się w telewizorach w 2021 roku. Zaprezentowane wyświetlacze charakteryzują się lepszą jakością obrazu oraz będą oferowane w dwóch nowych rozmiarach - w tym o przekątnej zaledwie 42 cali.
Zobacz wideo Jak czyścić ekran telewizora, aby go nie uszkodzić?

Podczas wirtualnych targów CES 2021 LG Display ogłosiło stworzenie nowych paneli OLED, które mają charakteryzować się jeszcze lepszą jakością obrazu i jeszcze żywszymi barwami. Panele mają pojawić się w kilku różnych wersjach, a szczególnie ciekawie zapowiada się najmniejszy z nich.

LG będzie sprzedawać 42-calowy panel OLED

LG przyzwyczaiło nas bowiem do tej pory, że najmniejszym telewizorem wyposażonym w wyświetlacz OLED jest ten o przekątnej 48 cali. W tym roku do rodziny ekranów opartych o diodę organiczną dołączy jeszcze mniejszy panel o przekątnej 42 cali, co pozwoli zwiększyć wybór na rynku telewizorów OLED.

42-calowy telewizor wyposażony w panel wykonany w technologii OLED to coś, na co czekaliśmy od dawna. Takie urządzenie powinno sprawdzić się u osób, które chcą skorzystać z możliwości, które daje OLED, ale nie moją w domu wystarczająco dużo miejsca, aby zdecydować się na duży telewizor.

Poza tym, LG Display przygotowało również jeden nowy panel o przekątnej 83 cali, który powinien wypełnić lukę pomiędzy telewizorami 77 i 88-calowymi. Cała linia paneli OLED stworzonych przez LG Display na 2021 rok składa się z modeli w siedmiu różnych rozmiarach - 42, 48, 55, 65, 77, 83 i 88 cali.

Koreańczycy zamierzają zastosować nowe panele OLED w topowych modelach telewizorów OLED, które będą produkowane w 2021 roku. Co więcej, firma w przyszłości planuje zaoferować jeszcze mniejsze panele OLED o przekątnych od 20 do 30 cali, który mogłyby trafić do telewizorów OLED ze średniej półki. Przybliżonej daty wejścia na rynek pierwszego z takich urządzeń na razie jednak nie podano.

Garść OLED-ów od LG na CES 2021

LG sprzedaje wyświetlacze OLED od 2013 roku i zaprezentowała w przeszłości wiele ciekawych rozwiązań opartych o ekrany wykonane w tej technologii. W 2019 roku pokazano m.in. rolowany telewizor, który zwija się do obudowy przypominającej kształtem i rozmiarami typowy soundbar.

Na targach CES pokazano też m.in. telewizor wyposażony w 55-calowy transparentny panel OLED. Jedną z tegorocznych nowości jest również monitor dla graczy z 48-calowym elastycznym ekranem OLED, który może wyginać się w zakresie od całkowicie płaskiej pozycji do zakrzywienia na poziomie 1000R. Regulacja stopnia zakrzywienia panelu następuje po naciśnięciu dedykowanego przycisku na obudowie.

---

Więcej na temat nowości z targów CES 2021 możecie znaleźć w TYM miejscu.

Więcej o: